Ford Focus instalacja LPG

[Ford Focus] instalacja LPG

04 Gru 2007, 16:07

witam,
Zamontowałem do mojego Forda Focusa 1,6 2004r instalacje LPG jakieś 6mieś. temu, od tamtej pory zrobiłem 40tyś km bez większych problemów technicznych, chociaż na początku obawiałem się instalacji ponieważ krążyły różne opinie na temat gazu do Fordów, a to że wypala głowice czy gniazda zaworowe, lub jakieś problemy z benzyną. Faktycznie mam zamontowany naolejacz, czyli chyba dodatkowe chłodzenie spalanej mieszanki na gazie, może przez ten wynalazek nie ma problemów z głowicą.Auto moje spala ok 8,4l gazu na 100km i osiągi ma identyczne jak na benzynie, a przede wszystkim jak wyliczyłem to instalacja zwróciła mi się po ok.20yś. km.Jestem zadowolony z gazu patrząc na ceny paliw jak idą w górę, chyba nawet jazda dieslem mniej się opłaca niż LPG.
Ps. ja montowałem inst. w Piasecznie, przy Toyocie skręca się prao o pózniej w lewo,
znalazłem stronkę firmy która montowała mi gaz www.adgaz.eu
Pozdrawiam,
matrixx
matrixx
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: Ford Focus i instalacja LPG

04 Gru 2007, 18:00

:D Pamiętaj, że raz po raz trzeba uzupełniać olej w "naolejaczu". :wink:
fordon

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Audi RS 5 Sportback 2018 - nadzwyczajna stylistyka i maksymalne osiągi Audi RS 5 Sportback 2018 - nadzwyczajna stylistyka i maksymalne osiągi
    Audi Sport wprowadza na rynek progresywny, pięciodrzwiowy model sportowy. Podczas New York International Auto Show debiutuje Audi RS 5 Sportback. Auto łączy w sobie pełną emocji stylistykę, wysokie wartości użytkowe oraz ...

•