Ford Focus instalacja LPG

[Ford Focus] instalacja LPG

04 Gru 2007, 16:07

witam,
Zamontowałem do mojego Forda Focusa 1,6 2004r instalacje LPG jakieś 6mieś. temu, od tamtej pory zrobiłem 40tyś km bez większych problemów technicznych, chociaż na początku obawiałem się instalacji ponieważ krążyły różne opinie na temat gazu do Fordów, a to że wypala głowice czy gniazda zaworowe, lub jakieś problemy z benzyną. Faktycznie mam zamontowany naolejacz, czyli chyba dodatkowe chłodzenie spalanej mieszanki na gazie, może przez ten wynalazek nie ma problemów z głowicą.Auto moje spala ok 8,4l gazu na 100km i osiągi ma identyczne jak na benzynie, a przede wszystkim jak wyliczyłem to instalacja zwróciła mi się po ok.20yś. km.Jestem zadowolony z gazu patrząc na ceny paliw jak idą w górę, chyba nawet jazda dieslem mniej się opłaca niż LPG.
Ps. ja montowałem inst. w Piasecznie, przy Toyocie skręca się prao o pózniej w lewo,
znalazłem stronkę firmy która montowała mi gaz www.adgaz.eu
Pozdrawiam,
matrixx
matrixx
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: Ford Focus i instalacja LPG

04 Gru 2007, 18:00

:D Pamiętaj, że raz po raz trzeba uzupełniać olej w "naolejaczu". :wink:
fordon

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Kraków Mobilny" - zniżki dla kierowców hybryd w Krakowie
    Przejazd bus pasami, zniesienie opłat za miejsca postojowe, wjazd do wybranych stref ograniczonego ruchu – na te przywileje będą mogli liczyć właściciele aut hybrydowych i elektrycznych w Krakowie. To pierwsze miasto ...
    Transport ponadnormatywny i jego początki Transport ponadnormatywny i jego początki
    Pojazdy przewożące ciężkie i duże ładunki istniały już w XIX w., jednak dopiero pod koniec lat 20. ub. w. pojawiły się przyczepy, naczepy oraz odpowiednie ciągniki, które można uznać za protoplastów współcześnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Infiniti Q50
      S2020005