Ford Focus mk1 Wyciek płynu chłodniczego po zgaszeniu auta.

29 Lut 2020, 21:08

Witam, dzisiaj po jeździe autem zauważyłem wyciek płynu chłodniczego z auta. Dzieje się to od razu po zgaszeniu auta lub po odkręceniu korka od zbiornika wyrównawczego(na zgaszonym silniku). Wyciek jest gdzieś pod kolektorem(nie widać dokładnie gdzie) i spływa po misie olejowej. Co może być tego powodem? Uszczelka pod głowicą, zapowietrzony układ chłodniczy, pęknięty wąż, czy zupełnie coś innego?
szymon4710
Obserwowany
 
Posty: 2
 • 01 Mar 2020, 11:07

  Podczas pracy silnika nic nie wycieka? Trochę dziwne bo po zgaszeniu silnika ciśnienie będzie malało w układzie chłodzenia.

  Jaki tam masz silnik? Sprawdziłeś wszystkie łącza na wężach układu chłodzenia które są powyżej kolektora?
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5200
  Zdjęcia: 68
  Auto: Mam, często zmieniam!

  01 Mar 2020, 11:45

  Benzyna 1.6
  Gdy silnik pracuje wszystko jest w porządku i nic nie wycieka. Wszystkie łączenia do których jest dostęp sprawdzałem i nie ma wycieku.
  szymon4710
  Obserwowany
   
  Posty: 2
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Bezpieczne wakacje z kamperem
  Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...
  Toyota GT86
  Sportowe coupé Toyoty zdobyło wielką sławę jako samochód dający ogromną frajdę z jazdy, który jednocześnie nie kosztuje majątku. Wersja kabriolet z pewnością przysporzyłaby dodatkowych fanów tylnonapędowej ...

 •  
  • Warto przeczytać