Ford Focus mk2 1.6 TDCi Amber X 2011

10 Maj 2015, 11:07

Szukam autka do codziennej jazdy głównie po Warszawie, okolicach, ale również żeby można było pojechać nim swobodnie w dłuższe trasy, więc niedużego, ale też nie za małego. Bardzo podoba mi się z wyglądu ten samochód, co jak wiadomo u kobiety jest zazwyczaj pierwszym kryterium wyboru i nic w tym dziwnego :roll:
Brałam pod uwagę również hondę civic VIII, jednak wnętrze jest za bardzo fancy i przytłaczające ilością tego wszystkiego w środku. Za jego kierownicą mk2 czuję się bardzo dobrze.
Dlatego mój wybór padł na Focusa mk2.

Znalazłam oto takiego i proszę Panów o ocenę :)

Ford Focus mk2 Hatchback 2011 rok.
1.6 TDCi Amber X
Rodzaj paliwa: Diesel
Przebieg: 91 700 km
Pojemność skokowa: 1 600 cm3
Moc: 90 KM
Cena: 25 900zł
Udokumentowany, Bezwypadkowy
Samochód kupiony w polskim salonie i poflotowy z Banku PKO


Widziałam na żywo, bez zarysowań, bardzo zadbany. Dopiero mam zamiar sprawdzić i tu również pytanie, polecacie jakiś serwis w Warszawie?
Paloma
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

10 Maj 2015, 11:13

Auto po flocie więc sobie odpowiedz czy warto..

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Maj 2015, 11:51

Tak, naczytałam się o takich samochodach i nie uważam, że należy je odrazu wrzucać do jednego wora i omijać szerokim łukiem. Samochód poflotowy może być wyeksploatowany i w fatalnym stanie technicznym jak jak każdy inny, bądź zadbany i doinwestowany. Ten akurat wygląda bardzo bardzo przyzwoicie, nie jest zniszczony z zewnątrz, w środku również nie jest obd artusem - widać odrazu, że użytkowany był w bardzo schludny sposób.

Ważne, żeby cena była adekwatna do stanu i przebiegu pojazdu - o co właśnie chciałam się Was dopytać podając te dane pojazdu.

Chyba skończyły się już czasy, kiedy pojazd służbowy był traktowany jako „niczyj" - wiadomo że nie we wszystkich przypadkach, dlatego również pytanie czy wiecie coś jeżeli chodzi o poflotowe z PKO.
Paloma
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

10 Maj 2015, 11:53

Cena powinna być wyższa jeśli samochód byłby w dobrym stanie. Za 25k to początki polifta więc 08r.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Maj 2015, 13:33

Te przekonania dotyczące aut flotowych obecnie można włożyć między bajki. W zasadzie nie spotyka się już wyeksploatowanych, nie serwisowanych aut (mam tutaj na myśli duże floty). Trochę inna sytuacja ma miejsce w przypadku aut pracowników szeregowych, tzn aut typu Yaris, Fiesta, Fabia
Nie zmienia to jednak faktu, że należy zachować szczególną ostrozność w przypadku tego egzemplarza :)
Samo auto bardzo udane, bardzo fajny silnik i prowadzenie. Nie jestem tylko przekonany wobec idei użytkowania diesla w mieście
koniu dostałeś ode mnie priv? :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Maj 2015, 13:39

Co do serwisowania flotówek to się zgodzę ale wiem, że nikt u nas nie wziąłby np. jakiejś Octavii, bo nie dość, że bieda wersja, to wytłuczone głównie. Jak się pojawia to bierze z reguły ktoś spoza firmy, która zatrudnia i tak 12tys. osób więc jest klient wewnątrz :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3
    Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii ...

10 Maj 2015, 15:59

mike1735 napisał(a):koniu dostałeś ode mnie priv?
Pewnie tak, mam 9 nieodczytanych przez tą moją przerwę na forum :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra