Ford Focus mk2, Citroen C4, Opel Astra III, Clio III /pomocy

08 Gru 2008, 22:29

Witam serdecznie, właśnie zarejestrowałem się na tym forum, ponieważ mam problem. Aktualnie jeżdżę samochodzikiem jeśli można go tak nazwać Fiat Cinquecento :)

Za niedługo planuję w końcu zmianę na coś z samochodów klasy średniej. Konkretnie mówiąc dostanę dofinansowanie do samochodu. Planuję kupić samochód do 30 tys. zł, z tym, że warunkiem jest to, że samochód musi być najwyżej 3 letni ! Takie są warunki tego dofinansowania, w cenie do 30 tys. rozważam zakup takich samochodów tylko i wyłącznie w dieslu, pojemność max 1.9:

1. Citroen C4
2. Ford Focus mk2
3. Renault Clio III
4. Opel Astra III

Jeśli macie jakieś inne propozycje, proszę śmiało pisać.
Prosiłbym o poradę co wybrać i dlaczego, proszę o każde uwagi odnośnie awaryjności, kosztów eksploatacji. Nie liczy się dla mnie moc i by miał jak najwięcej KM ale przede wszystkim niskie spalanie i koszty utrzymania i by choć troszkę się ładnie prezentował na drodze. Auto nie będzie przechodzić ciężkich warunków bojowych, głównie potrzebne jest do dojazdu na studia, czasem na wyjazd nad wodę lub na wakacje, a przede wszystkim do jazdy po mieście i dojazdu do pracy.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na waszą pomoc :)

Z góry dziękuje za odpowiedzi
thedrill88
Nowicjusz
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...