Ford Focus MK2 nie odpala - zapach spalenizny

24 Lis 2020, 15:30

Hej, wczoraj wymieniałem klocki i tarcze w swoim focusie MK2, (2009, 1.6 benzyna, 115km) i zsunął mi się samochód z lewarka - nie spadł całkowicie, tylko lekko się obniżył - 2,3 cm. Po pewnym czasie poczułem zapach spalenizny.

Gdy chciałem uruchomić silnik to kontrolki wariowaly, światła się same zapaliły, było słychać syczenie w kabinie. Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach samochód nie reaguje kompletnie, nie da się go odpalić, rozrusznik nie pracuje, żadna kontrolka się nie świeci, samochód nie reaguje na kluczyk.
Jaki może być tu problem? Jestem na 99% pewny, że sam lewarek niczego nie uszkodził.
nuciu777
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lis 2020, 16:56

nuciu777 napisał(a):Po pewnym czasie poczułem zapach spalenizny.
Zrobiło się jakieś zwarcie i tu musisz szukać po zapachu najlepiej.

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników i dalej przyjrzyj się wiązce przewodów.

Czy spaleniznę było czuć bardziej we wnętrzu czy na zewnątrz?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

24 Lis 2020, 17:19

Podłączyłem akumulator do prostownika i po 30min auto odpaliło.. wychodzi na to, że podczas tego zwarcia akumulator się po prostu rozładował
nuciu777
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...