Ford focus - problem rdzewiejącą klapą

10 Mar 2008, 21:21

Witam,
jestem nowy na forum, więc witam wszystkich.
Przeję od razu do konkretu.
Mój tata w 2000 roku kupił focusa kombi.
Samochód był regularnie serwisowany w ASO, coś się psuło, coś skrzypiało od razu samochód jechał do ASO.
Ale do rzeczy. W tym roku zauważyłem, że tylna klapa rdzewieje. Zajechałem do ASO w celu usunięcia korozji. Jakie było moje zdziwienie kiedy się okazało, że owszem samochód był serwisowany ale nie była sprawdzana powłoka lakiernicza. Co ciekawe koszt takiego przeglądu to śmieszne 12zł. Co również ciekawe kiedy oddawało się samochód do przeglądu mówiło się proszę zrobić przegląd wszystkiego, tak aby auto było sprawne.
Co o tym wszystkim myślicie? Ja uważam jest to działanie celowe ASO aby nie sprawdzać powłoki lakierniczej, bo później musieli by usunąć rdze w ramach gwarancji na "blachę"
Czy mój tata jest na straconej pozycji?
Proszę o poradę.
Pozrdawiam
damianD
Nowicjusz
 
Posty: 11

11 Mar 2008, 09:19

jeśli auto jest na gwarancji to masz prawo auto serwisować na warunkach z gwarancji, wiadomka:D
Ja ostatnio kupiłem Hiluxa oddałem auto do remontu i powiedziałem, że remont ma dotyczyć wszystkiego.......
Niestety co jakiś czas przyjeżdzam do mojego mechanika i muszę mówić mu co jeszcze trzeba wymienić, wyremontować.
HiL
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Podkarpacie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...