Ford Focus, Toyota Auris czy KIA Cee'd/Venga?

Ford Focus, Toyota Auris czy KIA Cee'd/Venga?

25 Lip 2010, 14:04

Witam,

Mam zamiar kupić nowy samochód z salonu i zastanawiam się nad trzema markami: Ford, Toyota albo KIA. Rozmawiałem z wieloma znajomymi, również mechanikami jednak ilu ludzi tyle opinii i pogubiłem się już. Jeden mówi, że koreańskich nie warto brać bo są tanie i tandetne, sam natomiast wziąłby Forda ze względu na tanie części do niego ale Toyota Auris jest według niego najnowocześniejsza ale może mieć drogi serwis. Kolejny znajomy jest entuzjastą koreańskiej marki. Argumentuje, że jeśli kupię KIA będę miał 7 lat gwarancji, bogate wyposażenie i zaoszczędzę sporo pieniędzy. Mam również pytanie:

Dlaczego Ford przy silniku 1.6 osiąga moc 100 KM i przyśpieszenie koło 13-14 sekund a Toyota Auris przy silniku 1.6 ma 132 KM i przyśpieszenie 10 sekund? To znaczy, że silnik Forda jest przestarzały a Toyoty nowocześniejszy i lepszy?

Czy warto brać koreańskie auto jak KIA albo Hyundai?

Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.
Ratata
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
    Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005