Ford maverick 2.4i problem z mocą

Ford maverick 2.4i problem z mocą

08 Gru 2015, 19:42

Witam
Jestem nowym posiadaczem forda Mavericka z 1995 r
Mam problem z silnikiem a mianowicie nie wkręca się na wysokie obroty zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku a przy ok 20000 obrotów zaczyna szarpać przerywać. po zmniejszeniu gazu silnik uspokaja się i pracuje płynnie.
na wolnych obrotach pracuje prawidłowo.
Wymieniłem świece zapłonowe na nowe choć to nie było konieczne gdyż na starych świecach przerwa była ok a kolor spalania był taki jak być powinien ( kawa z dużą ilością mleka )
Proszę bardzo o pomoc i sugestie co powinienem zobaczyć wymienić.
Z góry dziękuję
baklesz
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 07 1996
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: ford maverick
Silnik: 2,4i
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Ford maverick 2.4i problem z mocą

23 Gru 2015, 10:29

A czy zdarzyło Ci się już zamawiać takie [reklama] zależy mi właśnie na wymianie przepustnicy, ale nie wiem czy to nie za duży koszt:(
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 23 Gru 2015, 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
tatiankaa
Nowicjusz

Auto: Audi A4 B7

Re: Ford maverick 2.4i problem z mocą

28 Gru 2015, 22:23

wymień kable WN , zapal silnik w nocy i szukaj może iskrzy gdzieś, po ciemku wszystko lepiej widać ;)
liku025
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 03 2010
Przebieg/rok: 46tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: D14a3
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem
    Skaner laserowy pokazany przez Audi po raz pierwszy w modelu A8 (D5), to nowość w świecie motoryzacji. Wraz z radarem dalekiego zasięgu i przednią kamerą, tworzy on trójkę czujników, które wzajemnie się ...
    Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Continental Eco Contact 5_1
      BMW M3 GT2, gril na masce
      SAM 0646
      Car audio, video 2007