Ford mondeo mk1 awaria silnika

ford mondeo mk1 awaria silnika

15 Wrz 2013, 14:11

Witam wszystkich serdecznie;)

Mam problem z moim mondeo.. Kupiłem go na początku tego roku i nie było najmniejszego problemu z silnikiem. W czerwcu została wymieniona uszczelka pokrywy zaworów i olej na Orlen Platinum Mineral 15W40 i nie było żadnego problemu. oleju praktycznie nie brał. Do dnia dzisiejszego od wymiany mam zrobione 3200km, rano go odpalilem bez problemu, wyjechalem z garażu, wsiadłem żeby go zamknąć i silnikowi zaczęło brakować obrotów miał ok 700 RPM i zgasł, potem nie chciał odpalić gdy zalapal nie mógł utrzymać obrotów i kopcil na niebiesko jak diesel i zgasł.

Czy ma ktoś pomysł co mogło się stać?
A dodam że parę dni temu patrzyłem poziom oleju i było ok a po tym kopceniu było tak do połowy poniżej min! wlałem tyle ile miałem na dolewke i silnik zapalił bez problemu. Co mu się dzieje..?

Z góry dzięki za pomoc ;) Pozdrawiam Kamil.
koliber
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 07 2008
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Ford Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16V 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Golfa GTI Światowa premiera Golfa GTI
    W halach targowych nad Jeziorem Genewskim Volkswagen prezentuje – obok Golfa GTD – także seryjną wersję nowego Golfa GTI. W nadwoziu na bazie Golfa VII można zauważyć liczne elementy stylistyczne typowe dla GTI, ...
    BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light