Ford Mondeo MK3 - sprzęgło

Ford Mondeo MK3 - sprzęgło

04 Wrz 2009, 12:15

witam moje mondeo mk3 przy wciśniętym sprzęgle jest cichy ,ale jak zdejmę nogę z pedała wydaje odgłos takiego gruchotania ,kolega powiedział że wystarczy tam wcisnąć czy wysmarować coś tam .Może to jest już objaw zepsutego sprzęgła.Dodam że 1 bieg nieraz ciężko wchodzi (za 2 razem).Co to może być
rodzina1
Nowicjusz

Miejscowość: internet

04 Wrz 2009, 12:57

Jesli to gruchotanie jest podczas puszczania sprzegla juz na biegu to na 90% cos w skrzyni biegow, jesli podczas wbijania biegu slychac "zgrzyt" to na 100% synchronizator tego biegu

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 16:39 ]
a to ze bieg ciezko wchodzi to wina tulejek na cieglach biegow poprostu sa tak wyrobione ze nie przesuwaja sie wystarczajaco mocno by wbic bieg wiec ciezko wchodzi
janek_mechanik
Nowicjusz

Miejscowość: Tychowo

Re: ford mondeo mk3 sprzęgło

15 Lut 2010, 17:01

witam,
ja mam za to odwrotny problem tzn. jak wciskam sprzęgło to słychać takie chrobotanie a jak puszczę pedał to jest cicho. byłem u mechanika bo było podejrzenie koła dwumasowego ale się okazało że miałem do wymiany koło pasowe wału korbowego, pasek i jakąś rolkę itp. do tego doszła wymiana pompy wspomagania bo ciekła a teraz znowu mi hałasuje przy wciśniętym pedale sprzęgła!!! dodam że spręgło jest ok. Bardzo proszę o pomoc!!!
hircik
Nowicjusz

Miejscowość: poznań

30 Paź 2011, 10:57

Ja bym raczej powiedział że to koło dwumasowe nie amortyzuje i stuka - słyszałem to już u siebie ale nie ciągle więc u mnie się dopiero zaczyna. Widziałem i słyszałem to kiedyś na filmiku z youtuba ale nie pamiętam linku. Jeśli to takie mocne gruchotanie - coś jakby stukot głuchy metalowy to podejrzewam właśnie dwumasę. U mnie z kolei nie chce za bardzo wchodzić 4 bieg - haczy. Tak czy tak - życzę powodzenia i lepiej żeby to rzeczywiście wystarczyło gdzieś nasmarować a nie wykładać ponad tysiąc za nowy komplet sprzęgła.
autoporady
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM

30 Paź 2011, 11:01

Proponuję zareklamować tam gdzie robiłeś naprawę i na gwarancji za darmo niech poprawią jeśli w ogóle dali Ci nowe części a nie udawali zę naprawiają...Powodzenia
autoporady
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM

14 Lis 2011, 18:29

Witam mam problem z fordem mondeo mk3 konkretnie ze sprzęgłem jest całkowicie twarde nieda się go wogule wcisnąć czy auto jest zgaszone czy zapalone. Jeśli ktokolwiek wie co może być tego przyczyną proszę o pomoc.
piweczko3
Obserwowany

Auto: ford mondeo mk3, 2.0 TDCI 131K
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowco, przygotuj się na zmianę czasu! Kierowco, przygotuj się na zmianę czasu!
    Ostatnia niedziela marca to moment, gdy następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Oznacza to utratę godziny snu i choć może się wydawać, że to niewiele, to jednak niewyspanie kierowcy może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo ...
    BMW i3 Concept Coupe - wnętrze zachęcające i przestronne BMW i3 Concept Coupe - wnętrze zachęcające i przestronne
    Projekt kabiny BMW i3 Concept Coupe pokazuje jak zmienia się plan kokpitu w procesie przygotowania do produkcji masowej i jak powstaje oryginalny klimat wnętrza sportowego, trzydrzwiowego pojazdu koncepcyjnego. Konstrukcja ...

• Re: ford mondeo mk3 sprzęgło

03 Lis 2017, 14:10

cześć, mam taki sam problem w smaxie 2,5.
    sprzęgło kupione takie: Zestaw sprzęgła LuK 624326133
    już wymienione.
    Mechanik teraz rozkłada ręce bo wymiana sprzęgła miała pomóc a jest tak samo jak przed wymianą...
    będę wdzięczny za pomoc!!
    Strimi
    Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Ford S-MAX
    Silnik: 2,5
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: MPV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

07 Lis 2017, 10:03

Strimi napisał(a):mam taki sam problem w smaxie 2,5
    Powinieneś opisać dokładnie problem jaki występuje u Ciebie, może winny jest wysprzęglik a nie samo sprzęgło.

Ten zestaw co podajesz jest bez koła dwumasowego tylko samo sprzęgło. Powinno się wymieniać cały komplet żeby unikać problemów.
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy od: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

Re: Ford Mondeo MK3 - sprzęgło

21 Sie 2018, 13:19

Grzechotanie z okolicy sprzęgła, które ustępuje po wciśnięciu pedału to dość jasny objaw zużycia łożyska oporowego sprzęgła (lub łożyska umieszczonego w wysprzęgliku centralnym).
    Sprzegla24
    Początkujący