Ford, Seat, Skoda, BMW, co wybrać?

Ford, Seat, Skoda, BMW, co wybrać?

20 Lut 2010, 12:46

Witam,

Szukam samochodu do 25 tys. Początkowo miało być do 35 tys., no ale niestety będą inne wydatki :/ Do tej pory użytkuję Skodę Felicię, jednak jak to w skodach, gnije karoseria i powoli trzeba by samochód zmienić. Zastanawiam się nad takimi modelami z silnikiem Diesla:

- Ford Mondeo III (2.0 115KM bądź 130KM)
- Ford Focus II hatchback (1.8 115KM bądź 2.0 136KM)
- Seat Toledo II (1.9 110KM bądź więcej)
- Skoda Octavia I (1.9 110KM)
- BWM E46 (2.0 136KM bądź 150KM)
- i ewentualnie Passat B5 130KM jednak cieżko będzie znaleźć niezajechany egzemplarz...

Moje wymagania to trochę większy bagażnik, niż taki jaki jest w felicii, min. te 400l jak jest w focusie. Jeśli macie propozycje to piszcie. Samochodów włoskich i francuskich nie biorę pod uwagę! Które z tych wymienionych charakteryzuje się najmniejszą awaryjnością? Jaki silnik z tych podanych będzie dobry? Czekam na opinie ;)

pozdrawiam
majkel21
Nowicjusz

Miejscowość: opole

Re: Ford, Seat, Skoda, BMW, co wybrać?

20 Lut 2010, 13:11

Jeżeli chodzi o wykończenie, użyte materiały, przyjemność z jazdy to BMW bije te pozostałe auta na głowę, tyle że za tą kwotę to max 2000r kupisz żeby nie był zajechany. I takie BMW jest sztywniejsze od pozostałych aut które tu wymieniłeś, co dla nie których jest atutem a dla nie których wręcz przeciwnie. Jeżeli chcesz mięć kanapowca to bierz Mondeo.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

20 Lut 2010, 13:19

Mondeo przemawia do mnie ciekawym rocznikiem, wielkością, niezłym spalaniem..
majkel21
Nowicjusz

20 Lut 2010, 13:30

Na temat pozostałych silników prócz tego w BMW nie jestem w stanie wypowiedzieć się obiektywnie niestety :razz: Bardzo zraża mnie w dieslach ten klekot, nie znoszę tego wręcz, a w tych autach jak na mój gust jest masakryczny :???: Wiem że zaraz się odezwą ci dla których 1.9 tdi to jest wszystko co najlepsze :wink: Jeździłem tymi silnikami, tak samo tymi w fordach i do mnie to nie przemawia, psuje mi to cała radość z jazdy i dlatego nigdy nie kupiłbym takiego auta, aczkolwiek nie mówię że to są złe silniki, wręcz przeciwnie, ale BMW tego nie ma, nie odczuwa się tak tego. Wszystko kwestia gustu i uznania. Ten silnik w BMW też bardzo mało pali.

Niech może wypowiedzą się Ci którzy posiadają te samochody to będą mogli Ci coś więcej pomóc.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

20 Lut 2010, 13:59

Witaj.Wtych pieniązkach mozesz juz poszukać dość dobrego seata toledo- moze za granicą.Silniczek 1,9tdi 110 koni jest naprawdę świetny tzn;dostatecznie dynamiczny i bardzo oszczędny.pozdro
Nie słuchaj tego typu opini ze klekot,bo to jest ponizej pewnego poziomu i troszke nie zadobrze świadczy o piszącym.
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska

20 Lut 2010, 14:10

A niby dlaczego nie dobrze to o mnie świadczy??? Po prostu mi przeszkadza ten dźwięk, kojarzy mi się z dostawczakiem, a nie napisałem ani słowa że te silniki są złe, napisałem że to kwestia gustu i żeby kolega zapytał o te silniki kogoś, kto takie posiada. Zrobiłem tylko porównanie kultury pracy tych 1.9 tdi z tymi z BMW.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi RS 4 Avant podwójnym zwycięzcą Audi RS 4 Avant podwójnym zwycięzcą "Męska Rzecz 2012"
    Dynamiczne Audi RS 4 Avant zostało niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu Męska Rzecz 2012. Zdobyło Grand Prix Jury oraz wygrało w kategorii "Męska Rzecz – samochód". Rozdanie nagród, w szóstej ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...

• Re: Ford, Seat, Skoda, BMW, co wybrać?

20 Lut 2010, 14:24

Z moich odczuć wychodzi mi, że do pewnych prędkości np. 120km/h znacznie przyjemniej jeździ się benzyniakami, bo praktycznie ich nie słychać, natomiast do szybszej jazdy na dłuższe trasy przyjemniejszy diesel, gdyż przy 150km/h klekot nie jest już tak słyszalny, a obroty robią swoje - podobnej mocy diesel będzie miał wtedy np. niecałe 3000, a benzynowy dajmy na to przykładowo 4000-4500, a taką wartość już słychać...

Co to twojej listy najbardziej podchodzi mi Skoda Octavia 1.9TDI (wariant spokojny: dużo egzemplarzy kupionych w Polsce, duży wybór, mało awaryjny silnik, ogromna liczna tanich części zamiennych, auto pali niemalże na kropelki, bagażnik i miejsce w środku zadowalające) albo BMW - sztywniejsze zawieszenie, lepsze prowadzenie, ogólnie sprawiające wrażenie fajniejszego, mocniejsze silniki, ale też łatwość trafienia na egzemplarz po przejściach :razz:
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

22 Lut 2010, 11:20

Czy warto wg was brać pod uwagę forda? Tak patrze na allegro i do 25k zł ford ma najlepsze ze wszystkich wyposażenie i fajny rocznik.... Co wy na to? Jak nie to chyba się na Toledo zdecyduje...
    majkel21
    Nowicjusz

22 Lut 2010, 12:49

Ja wybrał był Toledo nie na darmo ludzie mówią " ford g...o wort". Poluj na Seacika 1,9TDI
    :).
    Tutaj masz pare takich Seacików;
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł] ( Bardzo Podejrzane... trzeba było by BARDZO dokładnie go sprawdzić).
    [link wygasł]
    vw
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Skoda Octavia RS
    Skrzynia biegów: Manualna

22 Lut 2010, 20:08

i nie na darmo mówią też nie każda morda pasuję do forda, dlatego ja mam forda i też szukam nastepnego.jeszcze parę lat i polacy stracą zaufanie do grupy vag,co juz powoli nastepuje i będą się przekonywac do innych marek.Kto się zna i orientuję co nie co to wie o co chodzi.
    rustin
    Aktywny

Auto: Mondeo MK3

22 Lut 2010, 22:00

Moim Zdaniem zdecydowanie BMW! Tyle że nie e46 tylko e39 z tym silnikiem lub 2.5 jeżeli chodzi ci o diesle.. ale ten 2.5 trochę awaryjny jest, w benzynie polecał bym 2.8. Ale widzę że preferujesz diesle..
    maniaq
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie

23 Lut 2010, 09:09

maniaq napisał(a):Moim Zdaniem zdecydowanie BMW! Tyle że nie e46 tylko e39 z tym silnikiem lub 2.5 jeżeli chodzi ci o diesle.. ale ten 2.5 trochę awaryjny jest, w benzynie polecał bym 2.8. Ale widzę że preferujesz diesle..

BMW odpada jednak, dużo kosztuje a w zamian słaby rocznik, poza tym BMW 5 mi potrzebne nie jest, za duże...
    majkel21
    Nowicjusz

23 Lut 2010, 09:21

rustin napisał(a):i nie na darmo mówią też nie każda morda pasuję do forda, dlatego ja mam forda i też szukam nastepnego.jeszcze parę lat i polacy stracą zaufanie do grupy vag,co juz powoli nastepuje i będą się przekonywac do innych marek.Kto się zna i orientuję co nie co to wie o co chodzi.

Być moze masz taką opinię użytkując jednego z pierwszych diesli Forda TD. a te wszystkie TDCI i TDDI to padaki.
    arti123
    Początkujący

Miejscowość: Lca

23 Lut 2010, 13:05

Jest na forum kilku posiadaczy Focusów TDDI i wszyscy są zadowoleni. Ja się akurat w 100% zgadzam z tym co napisał Rustin. W ostatnich latach coraz większe zaufanie wśród klientów zyskuje Fiat i francuskie auta a grupa VAG faktycznie leci w dół. Piszesz, że nowsze diesle Forda to padaki a popatrz co się dzieje z silnikami 2,0 TDI - 100 razy bardziej wolałbym Fordowskiego diesla albo jeszcze lepiej Fiatowskie JTD.
    KaczorLSM
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

23 Lut 2010, 13:12

2.0 TDI VW bierze olej, pękają głowice, felerny silnik...
    majkel21
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar