Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

28 Lip 2008, 19:11

A więc wygląda to tak, ze zakupiłem tydzień temu autko od osoby fizycznej. Ubezpieczenie poprzedniego właściciela jest ważne do 31.09.2008, czyli dobre 2 miesiące. Z tego co czytałem niżej, to nie ma żadnych problemów ( nalezy udać się do ubezpieczyciela i opłacić różnice w składkach ) w przypadku gdy auto było zarejestrowane w tym samym powiecie. U mnie wygląda to tak, ze autko kupiłem 200km od miejsca mojego zameldowania.

Wiem, ze muszę w urzędzie opłacić w tym tygodniu 2% wartośći auta, następnie przerejestrować i co dalej ? Z tym udać się do TU i spisać aneks do poprzedniej polisy ? Każdy twierdzi inaczej, a i kobietka do której dzisiaj dzowniłem ( jej pieczatka była na polisie ) sama do końca nie wiedziała co mam z tym zrobić.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Miejscowość: Leszno/Wro

28 Lip 2008, 19:45

Kolejne pytanie, czy płatność w urzędzie to 2% wart. auta, czy oni sami obliczają sobie wg. swoich cenników tą kwotę ?

Nastepne, czy jest opcja by tą płatność wykonał ktoś za mnie ? Nie jest mi na rękę jechać do mojego miasta i się z tym babrać, bo pracuję daleko od domu.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Miejscowość: Leszno/Wro
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...