Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

28 Lip 2008, 19:11

A więc wygląda to tak, ze zakupiłem tydzień temu autko od osoby fizycznej. Ubezpieczenie poprzedniego właściciela jest ważne do 31.09.2008, czyli dobre 2 miesiące. Z tego co czytałem niżej, to nie ma żadnych problemów ( nalezy udać się do ubezpieczyciela i opłacić różnice w składkach ) w przypadku gdy auto było zarejestrowane w tym samym powiecie. U mnie wygląda to tak, ze autko kupiłem 200km od miejsca mojego zameldowania.

Wiem, ze muszę w urzędzie opłacić w tym tygodniu 2% wartośći auta, następnie przerejestrować i co dalej ? Z tym udać się do TU i spisać aneks do poprzedniej polisy ? Każdy twierdzi inaczej, a i kobietka do której dzisiaj dzowniłem ( jej pieczatka była na polisie ) sama do końca nie wiedziała co mam z tym zrobić.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Rejestracja: 04 Kwi 2008, 16:03
Miejscowość: Leszno/Wro

Re: Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

28 Lip 2008, 19:45

Kolejne pytanie, czy płatność w urzędzie to 2% wart. auta, czy oni sami obliczają sobie wg. swoich cenników tą kwotę ?

Nastepne, czy jest opcja by tą płatność wykonał ktoś za mnie ? Nie jest mi na rękę jechać do mojego miasta i się z tym babrać, bo pracuję daleko od domu.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Rejestracja: 04 Kwi 2008, 16:03
Miejscowość: Leszno/Wro
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wygląd KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wygląd
  Samochód KWID CONCEPT, został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Delhi w 2014 roku. Postanowiliśmy go Wam przedstawić ponieważ jest Sympatyczny, a przy tym auto ma budzący poczucie solidności design, w połączeniu ...
  Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
  Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Monster Truck Rock Star, 11
   S2020005