Formuła E: Audi podejmuje wyzwanie w Meksyku

27 Lut 2018, 15:13

Po bardzo trudnej, naznaczonej technicznymi problemami i wypadkami na torze pierwszej części sezonu, już w najbliższą sobotę, 3 marca, w samym sercu Mexico City, Team Audi Sport ABT Schaeffler stanie na starcie piątej rundy wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E. Daniel Abt i Lucas do Grassi zmierzą się tu z kolejnym wyzwaniem.
Formuła E: Audi podejmuje wyzwanie w MeksykuPrzez ostatnich kilka tygodni, wyścigowi inżynierowie Audi Sport szczegółowo analizowali przyczyny technicznych problemów bolidów Audi e-tron FE04. Dziś, szef Audi Motorsport Dieter Gass mówi: "Jesteśmy pewni, że znaleźliśmy zarówno przyczynę problemów, jak i ich rozwiązanie. Niestety, przepisy FIA nie pozwalają nam na wdrożenie zmian i ulepszeń przed upływem 30 dni od ich zgłoszenia." W efekcie tego, odpowiednie usprawnienia zostaną wprowadzone dopiero przed kolejną rundą sezonu, zaplanowaną na 17 marca w Punta del Este. "Oczywiście, że taka sytuacja jest dla nas trudna, jesteśmy jednak optymistami i mamy nadzieję, że stałe charakterystyki torów nie będą dla nas problemem – podobnie jak nie były problemem podczas testów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu" dodaje Dieter Gass.

W wyścigach pierwszych dwóch sezonów Formuły E rozgrywanych w Mexico City wygrywał Lucas di Grassi. W roku ubiegłym spektakularnie – przebijając się z samego końca stawki. "Moje zwycięstwo z roku ubiegłego było niewątpliwie najbardziej widowiskowym w historii wyścigów Formuły E" mówi Lucas di Grassi. W tym roku mistrz raz jeszcze będzie musiał pokazać tu ogromnego ducha walki. Po wycofaniu się bowiem z wyścigu w Santiago de Chile, plomba założona na inwerter jego bolidu została zerwana w celu przeprowadzenia naprawy całego podzespołu. Według przepisów FIA, sytuacja taka skutkuje karą degradacji Brazylijczyka w tabeli, aż o dziesięć miejsc.

Danielowi Abtowi natomiast, w każdym z wyścigów w Meksyku udawało się zdobywać punkty. "Meksykańscy kibice są bardzo entuzjastyczni. Atmosfera jest zawsze niesamowita, a ja po prostu lubię ten tor" mówi Abt. "Czuję się tam bardzo komfortowo, jestem wysoce zmotywowany i pełen energii." Zarówno Daniel Abt, jak i Lucas di Grassi, przylecą do Meksyku wprost z obozu kondycyjnego na wyspie Lanzarote, gdzie spędzili tydzień wraz z wieloma innymi kierowcami fabrycznymi Audi.

"Jesteśmy teraz w bardzo trudnym momencie naszej, póki co krótkiej, historii udziałów w serii Formuła E. Jesteśmy jednak zmotywowani i zdeterminowani by dać z siebie wszystko i uzyskać jak najlepszy wynik. Ten wyścig to dla Daniela i Lucasa z pewnością ogromne wyzwanie" podkreśla szef zespołu Audi Sport ABT Schaeffler Allan McNish. "Wszyscy przecież wiemy jak nieprzewidywalny może być rozwój wypadków w dniu wyścigu. Zwycięstwo Lucasa w roku ubiegłym jest tego najlepszym przykładem."

POLECAMY Piąta runda sezonu 2017/2018 serii Formuła E

Wyścigu E-Prix w Meksyku nie można porównać z żadnym innym, nie tylko z uwagi na imponujące otoczenie. Teren metropolii Mexico City, zamieszkanej przez 20 milionów mieszkańców, to największy teren miejski na świecie. W roku 2016, Audi uruchomiło w Meksyku jedną ze swych najnowocześniejszych fabryk. Produkowany jest tu model Audi Q5 z przeznaczeniem na rynki całego świata.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Hybrydy dominują na rynku aut na prąd
  Polski rynek zelektryfikowanych samochodów zupełnie nie przypomina już tego sprzed kilku lat. W tym roku wybór hybryd i samochodów elektrycznych obejmuje ponad 130 modeli z wszystkich segmentów. ...
  Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
  Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...

 •  
  • Warto przeczytać