Fotoradar uruchomiony przez motocyklistę

18 Mar 2020, 10:50

Cześć,

może ktoś spotkał się z taką sytuacją lub poprostu będzie wiedział jak powinienem zareagować:

wczoraj na Wisłostradzie jechałem środkowym pasem (fotoradar po lewej) przepisowo i w momencie kiedy bylem na wysokości radaru, lewym pasem śmignął motocyklista uruchamiając zdjęcie. Flash zdjęcia odpalił się kiedy motocyklista już dawno był za radarem pozostawiając jedynie mój samochód w kadrze.

Obawiam się teraz, że jeżeli prędkość zostanie zarejestrowana na mój samochód to stracę prawko.

Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Odwołać się teraz czy poczekać na zdjęcie z mandatem?

Dzięki!
lacek
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Mar 2020, 11:16

Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku. Fotoradary robią zdjęcia nawet przy dużych prędkościach więc tu bym był spokojny.

Odwoływać się wcześniej nie nie ma sensu. Jedynie zapamiętaj sobie kiedy dokładnie była taka sytuacja i tyle żebyś na przyszłość wiedział.

Wyobraź sobie sytuację gdzie masz trzy pasy i fotoradar robi zdjęcia samochodom przekraczającym prędkość. Takie auto jest zawsze na pierwszym planie. Dzisiaj takie urządzenia potrafią znacznie więcej niż kiedyś.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4134
Zdjęcia: 12

18 Mar 2020, 20:34

Ale czego się obawiasz? Przecież Twojej rejestracji nie sfotografował :wink: chyba że był ustawiony " na tyły" to możesz być spokojny nie Ciebie sfotografował :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13207
Zdjęcia: 91
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tak zmieniały się samochodowe zegary - od wskazówek po ekrany
    Pierwszy samochodowy prędkościomierz został opatentowany w 1902 roku. Historia obrotomierza kryje nieco więcej tajemnic, ale akurat on nigdy nie był obowiązkowym wyposażeniem. Można powiedzieć, że historia samochodowych zestawów ...
    Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa?
    Samochody Lexusa wyróżniają się wieloma cechami - odważną stylistyką z atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry, napędami hybrydowymi, które są wizytówką marki i nietypowymi rozwiązaniami, jak ruchome zegary. ...

  •