Fotoradar uruchomiony przez motocyklistę

18 Mar 2020, 10:50

Cześć,

może ktoś spotkał się z taką sytuacją lub poprostu będzie wiedział jak powinienem zareagować:

wczoraj na Wisłostradzie jechałem środkowym pasem (fotoradar po lewej) przepisowo i w momencie kiedy bylem na wysokości radaru, lewym pasem śmignął motocyklista uruchamiając zdjęcie. Flash zdjęcia odpalił się kiedy motocyklista już dawno był za radarem pozostawiając jedynie mój samochód w kadrze.

Obawiam się teraz, że jeżeli prędkość zostanie zarejestrowana na mój samochód to stracę prawko.

Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Odwołać się teraz czy poczekać na zdjęcie z mandatem?

Dzięki!
lacek
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Mar 2020, 11:16

Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku. Fotoradary robią zdjęcia nawet przy dużych prędkościach więc tu bym był spokojny.

Odwoływać się wcześniej nie nie ma sensu. Jedynie zapamiętaj sobie kiedy dokładnie była taka sytuacja i tyle żebyś na przyszłość wiedział.

Wyobraź sobie sytuację gdzie masz trzy pasy i fotoradar robi zdjęcia samochodom przekraczającym prędkość. Takie auto jest zawsze na pierwszym planie. Dzisiaj takie urządzenia potrafią znacznie więcej niż kiedyś.
Rokiko
Początkujący
 
Posty: 82

18 Mar 2020, 20:34

Ale czego się obawiasz? Przecież Twojej rejestracji nie sfotografował :wink: chyba że był ustawiony " na tyły" to możesz być spokojny nie Ciebie sfotografował :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 10564
Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb
    Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

  •