Freelander pytanie o płyny eksploatacyjne

08 Lis 2008, 13:09

wiec zalalem moja skrzynie olejem zwyklym 75w90 przy okazji wymiany sprzegla, bo stary olej byl juz tak czarny jak olej silnikowy w dieslach i wszystko chodzi pieknie, biegi ladnie wchodza czyli olej moze byc. pozostaje jeszcze reduktor ale to przedsiewziecie na nastepny miesiac. moze ktos wie co moze powodowac swiszczenie w czasie jazdy. bezwzgledu czy wciesne sprzeglo czy nie bo napoczotku myslalem ze to lozysko sprzegla ale jest nowe.
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

08 Lis 2008, 18:41

rafciuch napisał(a):wczoraj mnialem awarie tzn uciekl mi caly olej z silnika lecial jak glupi, zalalem najtanszym i szybko na kanal okazalo sie ze filtr oleju poszedl i cieknie, przy okazji przyjrzalem sioe skrzyni i mam [ytanie czy sklrzynia jest na stale polaczona z reduktorem tzn uzupelniajac olej w skrzyni uzupelniam w reduktorze i na odwrot bo sa na tym samym poziomie . czy da tade wlac olej do skrzyni z gory tzn z komory silnika czy trza sie dobrac od spodu.
olej do skrzyni i reduktora wlewamy od spodu skrzynia biegów i reduktor ma odzielne wlewy.
zbigbo
Nowicjusz
 
Posty: 6

08 Lis 2008, 22:09

szukaj po forum podałem wcześniej gdzie to się wlewa
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

26 Lip 2009, 15:12

witaw wszystkich, a co sądzicie o MOBIL 10W40 do silnika,gdyż taki wczoraj zalałem.Jak narazie jest wszystko OK ale nie jezdziłem dużo tak że chciałbym usłyszeć opinie, bo jak coś to spuszczamy,Dzieki

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 16:20 ]
witam wszystkich, a co sądzicie o MOBIL 10W40 do silnika,gdyż taki wczoraj zalałem.Jak narazie jest wszystko OK ale nie jezdziłem dużo tak że chciałbym usłyszeć opinie, bo jak coś to spuszczamy,Dzieki
kmin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: uk

28 Lip 2009, 10:33

[quote="kmin"]witaw wszystkich, a co sądzicie o MOBIL 10W40 do silnika,gdyż taki wczoraj zalałem.Jak narazie jest wszystko OK ale nie jezdziłem dużo tak że chciałbym usłyszeć opinie, bo jak coś to spuszczamy,Dzieki

Mobil.Castrol,Elf według mnie to nie ma wpływu ważne żeby spełniał specyfikacje producenta 10W40, możesz go też zalać jakimś olejem Rafinerii Gdańskiej 10W40 i też pojedzie
Producenci aut zazwyczaj zalecają parametry oleju i jego producenta, ale to nie przymus używac tylko castrola choc wg mnie to jeden z najlepszych producentów

nawet gdybyś go załał 15W40 to tez by pojechał, reasumując nie sądze aby była konieczność spuszczania oleju bez przesady, zalecenia spełniłeś 10W40 producent to już Twój wybór

ps. są auta, które jeżdzą tylko na dedykowanych olejach i zalanie innym na dłuższą mete grozi powolnym uszkodzeniem silnika, np silniki Mitshubishi GDI
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

28 Lip 2009, 14:52

dzięki stary,tak też myślałem ale chciałem mieć pewność, pozdrawiam
kmin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: uk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu
    W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował właśnie znany i ceniony przez klientów crossover Mitsubishi ASX po face liftingu. W odświeżonym Mitsubishi ASX 2013 unowocześniono przód, tył ...

12 Lis 2009, 11:54

odświeżę trochę temat, mógł by ktoś wrzucić fotki gdzie znajduje się wlew/wylew oleju w ird, dyfrze i moście? z góry serdeczne dzięki
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

22 Lis 2009, 21:43

macpaw5 napisał(a):MTF94 moderate transmismission fluid.


chyba "manual transmission fluid" :mrgreen:
w odróżnieniu od ATF - automatic transmission fluid
JarekM
Disco 2 Td5
JarekM
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Minikowo