Gaśnie / nie chce odpalić / alternator :(

21 Cze 2021, 13:54

Ania97 napisał(a):Powiedziałam mechanikowi że to może pompa paliwa to powiedział że szczerze wątpi...
A co on obstawia? Bo dzisiaj często z mechanikami jest tak że nie potrafią postawić diagnozy. Owszem wymienia to co się im powie ale problem właśnie jest w tym żeby znaleźć przyczynę.
Ania97 napisał(a):Udało mi się nagrać, ale tu chyba nie można wstawić filmu
Filmiku nie wrzucisz na forum jedynie ma YT i możesz później tu wkleić link.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

21 Cze 2021, 17:48

Rokiko napisał(a):problem właśnie jest w tym żeby znaleźć przyczynę.

No właśnie . Parametry bieżące ? Ich rejestracja w czasie jazdy ? Analiza po zapisaniu w momencie zgaśnięcia silnika ? Poniżej taki przykładowy zapis z mojego auta . Warunki zapisu - klimatyzacja włączona na maksymalną wydajność , temperatura zewnętrzna 30 stopni , światła mijania włączone , jazda na LPG , czyli maksymalne obciążenie alternatora . Napięcie jest odczytywane przez ecu i tutaj trzeba doliczyć 0,4 V. Sprawdzone dla porównania woltomierzem na akumulatorze. Moment zgaśnięcia i ponownego uruchomienia silnika w ramce .

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tutaj wybrałem parametry odnośnie napięcia i obciążenia alternatora.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Cze 2021, 17:59

No jednemu powiedziałam że alternator słaby to mi wymienił. Problem pozostał, pojechałam do innego. Też powiedział że komputer nie wykrywa błędów i że wykrycie usterki to jak wróżenie z fusów i jeśli mam kasę to może mi pozmieniać wszystko co mogłoby być potencjalną usterką, ale to bez sensu bo z torbami pójdę :lol:
Jestem umówiona z nim na wymianę świec i filtrów (w tym paliwa) to może coś pomoże :(
Ale boję się że to nic nie da i pojadę zepsutym autem na wakacje :(
Ania97
Nowicjusz

21 Cze 2021, 22:34

Ania97 napisał(a):No jednemu powiedziałam że alternator słaby to mi wymienił.
Nie jest pewne że gaśnięcie auta jest spowodowane spadkiem napięcia . Mój dawny temat fabia-ii-motor-1-4-bxw-problem-z-alternatorem-vt102509.htm?hilit=BXW Wydzielony z innego podobnego wątku. Takie tam wyliczenia bilansu energetycznego ,pomiary, rozważania nad zastosowaniem mocniejszego alternatora . Temat zakończony w lipcu 2018 roku . Bez rozwiązania a auto jeżdzi do dzisiaj . Trzy lata jazdy z gasnącym niekiedy motorem dojeżdzając do krzyżówki . Tylko w okresie upałów letnich gdy klima włączona . Na LPG . Na PB nie testowano z wiadomych przyczyn. Trzy lata jeżdziła córka i jej to nie przeszkadzało co mnie zdziwiło . Teraz ja tym autem jeżdę i też mi nie przeszkadza . Jak zgaśnie to je uruchamiam . Ty piszesz że pali za drugim / trzecim razem . Jak długo kręcisz rozrusznikiem ? Spotkałem się że co niektórzy kręcą dosłownie na raz dwa trzy sekundy . A może trzeba trochę dłużej i wcisnąć pedał gazu ? Pisałem gdzieś tam czy przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana ? Wymiana świec to oczywista sprawa . Wymiana filtra paliwa też . Poza tym nie piszesz jaki konkretnie masz tam motor . Kod silnika ewentualnie jego moc . Nie napisałaś czy masz LPG.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

22 Cze 2021, 06:09

Ja bym nie mogła jeździć takim uszkodzonym bo nie mam nerwów :lol:
Poza tym stwarzam zagrożenie podczas jazdy bo on gaśnie również jak jadę. Wyjeżdżając z podporządkowanej zgasł mi na środku skrzyżowania a jakbym chciała się na szybko wcisnąć a po głównej jechałoby auto 100km/h...?

Jak długo kręcę rozrusznikiem? Może z 4 sekundy.
Czytałam o tej przepustnicy, że to może być przyczyną tylko czemu mechanik mi tego nie powiedział.

A jaki mam motor? Nie wiem, musiałabym sprawdzić

Nie mam LPG
Ania97
Nowicjusz

22 Cze 2021, 09:00

W takim razie wskazuje to na problem z pompą. Może ktoś kiedyś wymieniał i źle skręcił i rurka zasysająca paliwo jest za wysoko. Nie robił nikt nic ostatnio z pompą? Inna opcja to zabrudzone sitko na pompie i ciągnie paliwo dopiero powyżej tego zabrudzenia. Tak czy inaczej trzeba wymontować pompę i ją pooglądać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kredyt gotówkowy, samochodowy, leasing czy gotówka? - zakup auta
    Kupno samochodu to duży wydatek dla większości Polaków. Rynek wychodzi jednak naprzeciw potrzebom i możliwościom klientów, pozwalając na sfinansowanie transakcji pieniędzmi z różnych źródeł. W ...
    Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...

• 23 Cze 2021, 16:30

Auto po 2 mechanikach, 1 tys mniej w kieszeni, wymieniony alternator, świece, filtr paliwa. Dzisiaj mi już zapalał od razu i nie gasł na biegu jałowym, ale za to 3 razy mi zgasł przy redukcji biegów (co chyba jest najgorsze, bo stwarzam niebezpieczeństwo w ruchu lądowym :cry:)
    Ania97
    Nowicjusz

23 Cze 2021, 16:32

Mówiłam to mechanikowi o tej pompie a on od razu powiedział że to nie to
    Jutro jadę do trzeciego mechanika. Supcio :cry:

Mechanik powiedział że jakby było coś z pompą to wykazałoby to na diagnostyce...
    Ania97
    Nowicjusz

14 Lip 2021, 03:31

Problem został rozwiązany. 2 tygodnie temu w aucie została wyczyszczona przepustnica oraz został wymieniony czujnik pedału sprzęgła i do dziś auto ani razu mi nie zgasło a zrobiłam nim już z 1200 km :)
    Ania97
    Nowicjusz