Gaz do Megane 2.0 T 225 KM

Gaz do Megane 2.0 T 225 KM

05 Wrz 2013, 14:11

Witam

Chcę zamontować gaz do Renault Megane 2.0 T 225 KM,

Jaką instalacje polecacie ? Jakiej firmy ? Czy do tego auta lepsza będzie instalacja IV czy V generacji ?

Czy na instalacji V generacji nie będzie auto paliło więcej niż na IV generacji ?

Jaka jest cena instalacji gazu V generacji ?

Pozdrawiam
Mateusz156
Obserwowany

Auto: Renault Megane RS
Silnik: 2.0 T 225 KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2004

Re: Gaz do Megane 2.0 T 225 KM

10 Wrz 2013, 10:59

Pierwsza sprawa jaki masz wtrysk?
Jeśli bezpośredni to nie założysz instalacji.

Jeśli nie jest bezpośredni to proponowałabym instalacje:

Reduktor: KME Silver
Sterownik: Stag Qbox
Wtryski: Hana

i koszt takiej instalacji w naszym warsztacie - 2700 zł. jest to instalacja IV generacji.

Instalacje V generacji (Wtrysk gazu jest w fazie ciekłej, nie ma reduktora za to jest pompa w butli) są montowane, ale obecnie cena jest zbyt wysoka aby były standardowo proponowane klientom. Cena takiej instalacji to około 5,500 zł.

W Twoim autku w zupełności wystarczy instalacja IV generacji oczywiście jeśli wtrysk nie jest bezpośredni.

Pozdrawiam

Dar-Gaz
DarGaz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 4-2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Linea
Silnik: 1.3 MultiJet Diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Paź 2013, 18:07

Ten silnik ma posredni wtrysk paliwa
zmorek
Początkujący

Prawo jazdy od: 13 07 1995
Auto: vw sharan

18 Paź 2013, 20:29

Kolego DarGaz to ty jako fachowiec masz klientowi powiedzieć jaki ma wtrysk a nie odwrotnie a proponowanie do tego samochodu KME silver to poroniony pomysł. Od razu widać, że nie widziałeś takiego auta na oczy.
Mateusz156 - zamontuj do tego samochodu instalację IV generacji dobrej jakości i będziesz zadowolony. Prawdą jest, że V generacja jest zdecydowanie droższa (moim zdaniem zbyt droga w stosunku do oferowanych korzyści) a poza tym potrafi być zawodna w Polskich warunkach.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

21 Paź 2013, 08:21

Migaz.. Po pierwsze koleżanko... (Na początku widać, że nie czytasz dokładnie wypowiedzi innych tylko hejtujesz)

Po drugie.. te auta wychodziły z dwoma rodzajami wtrysku. jeśli ktoś podjeżdża na warsztat to widzę co i jak. Dlaczego KME to poroniony pomysł?

Napisałam, że jeśli nie ma bezpośredniego to sekwencja (IV gen.) pasuje.
DarGaz
Nowicjusz

21 Paź 2013, 10:17

DarGaz wybacz za pomylenie płci - niestety w powyższej treści ona nie wynika a NICK bardziej kojarzy się z facetem.
Wracając jednak do sedna. Nie było w renault silnika turbo 225 KM na bezpośrednim wtrysku więc nie wprowadzaj w błąd człowieka a zapytanie było dość precyzyjne.
Dlaczego nie silver? By wyzione ducha przy pierwszej próbie sprawdzenia co to auto żeczywiście potrafi i będą z niego wisiały sopelki lodu :)
A po trzecie - BARDZO nie podoba mi się reklamowanie warsztatu na forum. Tu piszą ludzie którzy oczekują rady i pomocy jak poradzić sobie z jakimś zagadnieniem albo jakie powinni rozważyć warianty a czytają - U mnie w warsztacie to...
Słabe to jest
Migaz
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czesanie włosów, poprawianie makijażu, golenie się podczas jazdy autem Czesanie włosów, poprawianie makijażu, golenie się podczas jazdy autem
    Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym, ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

• Re: Gaz do Megane 2.0 T 225 KM

21 Paź 2013, 10:39

Z mojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że jestem kobietą ( "Jeśli nie jest bezpośredni to proponowAŁABYM instalacje:")

Spotkaliśmy się z silnikiem na bezpośrednim wtrysku w tej megance. (W 1999 r. Renault wprowadziło 2,0 IDE (wtrysk bezpośredni Essence), w modelu Megane .) Nie zawsze teoria jest ważna, praktyka robi swoje.

Co do reduktora , to montowany był niejednokrotnie i jak dotąd nie mamy reklamacji. Tutaj sorki mała pomyłka - miał być KME Gold a nie silver (moja wina, w innym poście odpowiadałam i tam wpisywałam silver i tutaj niechcący tez mi się to wpisało).

Owszem reprezentuje warsztat, i nie robię tego w ramach reklamy (Jeśli chciałabym reklamować, napisałabym żeby ktoś przyjechał to zdiagnozujemy problem itp.), tylko w celu pomocy innym (jak widzę "fachowe" porady co niektórych osób to się nóż w kieszeni otwiera. Nie ma to jak amator próbuje pomóc i nic z tego nie wychodzi. Nie piszę tu o wszystkich osobach i tematach)

A słaby to jesteś TY kolego, jeśli chcesz pomagać to naucz się porządnie ortografii, bo ludzie u Ciebie czytają "żeczywiście".

Pozdrawiam
    DarGaz
    Nowicjusz

21 Paź 2013, 11:56

Uderz w stół a nożyce... :/ Szkoda gadać
    2,0 IDE ma 140 KM i brak turbo :shock:
    Migaz
    Zaawansowany

17 Cze 2014, 10:57

Witam!

Abstrahując od dywagacji na temat płci - w temacie jest w prawdzie pytanie o wersję 225KM ale bardzo fajna do gazu jest wersja 2.0T 165KM. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tymi silnikami ale ten słabszy posiada wszelkie cechy dobrego do LPG - hydraulika zaworów, wtrysk w kolektor, zwykłe turbo ze stałą geometrią (podatne na regenerację), prosty osprzęt. W megance ładnie to chodzi. 225KM jest, patrząc na chłopski rozum, dużo bardziej wysilony więc łatwiej o poważną awarię turbiny i silnika podczas osiągania pełnej wydajności. Tutaj nie wystarczy odpowiednie skompletowanie podzespołów instalacji ale kluczowy jest doświadczony i gruntownie przeszkolony fachowiec wyposażony w odpowiedni sprzęt. Warto przejrzeć fora internetowe i zorientować się gdzie w naszej okolicy znajdują się najlepsze zakłady. Można również odwiedzić strony producentów znanych instalacji LPG i poszukać warsztatów rekomendowanych.
    Chcę podkreślić, że nie jestem zawodowo związany z branżą - jestem jedynie entuzjastą motoryzacji :)

Pozdrawiam Wszystkich.
    scorsesse
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 1978
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Citoen C5
    Silnik: 3.0 24V
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2003

• Warto przeczytać