"gdy właścicielem jest przedsiebiorca"

"gdy właścicielem jest przedsiebiorca"

29 Wrz 2010, 15:44

Jestem w trakcie zakupu nowego samochodu.

Jestem przedsiębiorcą (tz. prowadzę jednoosobowa działalność gospodarczą). We wniosku trzeba podać numer PESEL lub REGON jeżeli jest się przedsiębiorcą (a zamiast imienia i nazwiska nazwę firmy). Czy w takim razie samochód będzie firmowym? Co się stanie jeżeli "ukryje" fakt bycia przedsiębiorcą. Nie handluję samochodami, firma zajmuje się sprzątaniem. Dodam ze współwłaścicielem będzie mój ojciec który nie prowadzi działalności gospodarczej.

Sprawa jest pilna bo planuje jutro zarejestrować samochód.
hubs
Nowicjusz

Miejscowość: Legionowo

Re: "gdy właścicielem jest przedsiebiorca"

29 Wrz 2010, 17:52

Jeżeli w umowie kupna kupujący to osoba fizyczna rejestrujesz jako osoba fizyczna. Możesz kupić na firmę wtedy rejestrujesz jako firma.
kmtaxi
Początkujący

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bielsko-Biała
Auto: Mercedes W210
Silnik: 2,2cdi 143KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył