Gdzie warto kupić używany samochód

16 Mar 2011, 12:55

W najbliższym czasie mam zamiar kupić samochód i chciał bym się dowiedzieć czy można gdzieś jeszcze dorwać tanio auto (powiedzmy w Niemczech), czy dalej jest to opłacalne oraz jak wygląda załatwianie papierów dla takiego auta. Mile widziane opinie osób zajmujących się takim procederem :wink:
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław

16 Mar 2011, 13:23

Procederem..?
Już z założenia brzmi to nie za bardzo uczciwie...

Kilka prawd?
Nikt nie sprzedaje dobrych aut za bezcen.W Niemczech auta kosztują tyle samo co u nas.99% aut sprowadzonych jest tanio nabytych przez jakąś wadę,feler,przebieg,wypadkowość itp.Musi tak być jak chce się zarobić ...auto+koszt rejestracji w pl+ zarobek handlarza.

Najlepiej kupić znane nam auto od sąsiada czy w rodzinie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Mar 2011, 13:26

Hmm można dorwać ładne ale nie" tanio" niemcy też sobie cenią ładne auta więc pewnie wyjdzie na to samo :razz: Auta sprowadzane mają ten duuży plus,że nie jezdziły po naszych wspaniałych drogach :razz: Ja jednak rozglądnąłbym się w Polsce za dobrze utrzymanym egzemplarzem bez chodzenia po urzędach a sprawdzisz takie autko lepiej i omijaj handlarzy :wink:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

16 Mar 2011, 13:42

Dzięki za opinie, i nie miałem nic złego na myśli mówiąc o tym "procederze". Więc tak jak myślałem koszty sprowadzenia i czas na to poświęcony zmniejsza opłacalność takiego zakupu.
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław

16 Mar 2011, 15:42

opłacalność w sensie tańszego zakupu zapewne tak ale co stanu auta to nie do końca tak jest i jak chcesz kupować w kraju to lepiej z PL salonu i od właściciela ,komisy raczej omijaj ,poniżej masz link z adresami giełd w Niemczech
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... czech.html
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2011, 16:21

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz kupić tanio czy dobrze. Jeśli dla ciebie tanio=dobrze, no to nie mam więcej uwag.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    NISSAN NV200 LONDON TAXI
    Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

16 Mar 2011, 17:52

Nie szukam samochody którym będę jeździć 7lat, tylko ze 3. Więc w Polsce wystarczy poszukać niewytrzaskanego egzemplarza.
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław

16 Mar 2011, 18:54

dokładnie tak :grin: wystarczy....
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2011, 19:02

Z Niemiec auto nie warto kupować, te same ceny co w Polsce a jeżeli jest tańsze to wymaga wkładu finansowego i jest po dzwonie.
Jeżeli chciałbyś auto z zagranicy to z Belgii lub Holandii, tam auta są tańsze niż u nas a ich właściciele dużo bardziej o nie dbają(lepsze drogi też swoje robią) niż Niemcy, ale teraz kurs Euro jest niekorzystny...
W moich żyłach płynie benzyna a zamiast serca pracuje turbina
Marcin0116
Początkujący
 
Posty: 199
Miejscowość: WLS
Prawo jazdy: 19 12 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A4 B5, Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1.9TDI, 2.0 TDDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Mar 2011, 19:07

a macie jakiś link do serwisów ogłoszeniowych z Holandii
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Mar 2011, 19:08

i Tu i tam masz podobne szanse na wytrzaskane auto, ale odpicowane.
Z doświadczenia to jak ktoś chce trafić na dobre auto to raczej jedzie tam, a u nas trzeba mieć bardzo pewne źródło.

Ja kilka miesięcy marudziłem u nas i same rzwęchy. W końcu pojechałem tam i pierwszy strzał był celny, ale to było rok temu.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

16 Mar 2011, 19:12

Tylko jak bedziesz wracał z swoim cudem, nie zapomnij na granicy licznika cofnać co się koledzy nie bedą śmiali. :-D
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

16 Mar 2011, 19:16

Marcin0116 napisał(a):Z Niemiec auto nie warto kupować, te same ceny co w Polsce a jeżeli jest tańsze to wymaga wkładu finansowego i jest po dzwonie.
Jeżeli chciałbyś auto z zagranicy to z Belgii lub Holandii, tam auta są tańsze niż u nas a ich właściciele dużo bardziej o nie dbają(lepsze drogi też swoje robią) niż Niemcy,...

lubię czytac takie posty :oops:
tu masz linki do giełd w Niemczech i jednej w Holandii
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... czech.html
jednak trzeba się trochę znać na autach bo nie wszystkie auta to rodzynki
Ostatnio edytowany przez czeslaw555, 16 Mar 2011, 19:27, edytowano w sumie 1 raz
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2011, 19:25

ja szukałem na autoscoucie

jak ktoś liczy na cudeńko za pół darmo to na pewno trafi na zonka,a u nas to faktycznie wszystkie auta maja przejechane od 150-170 tysięcy. Niewazne czy auto ma 15 lat czy 4.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

21 Cze 2011, 11:59

Kupiłem samochód używany u sprzedawcy, który był dealerem Peugeot, w warszawskiej signelli. Szczerze powiem, że dużo czasu zajęło mi zanim udało się znaleźć konkretnego. Jeżeli chce się kupić bezpieczny i pewny samochód trzeba za niego po prostu zapłacić kwotę, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się podejrzana, zwłaszcza w przypadku samochodu, który reklamowany jest jako bezkolizyjny. Mój obecnie dwuletni peugeot 407 sprawdza się jak do tej pory całkiem dobrze, ale szczerze przyznam ze nie kupi się dobrego auta z tego segmentu i w tym wieku za 15 tysięcy.
karsiak
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Peugeot 407