Głośna praca silnika,drgania

Głośna praca silnika,drgania

28 Mar 2019, 16:40

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem toyoty avensis 2.0 benzyna, mam taki problem, gdyż po odpaleniu samochodu silnik pracuje dość głośno . Podczas dodawania gazu, gdy silnik jest zimny słychać jakby klekotanie dochodzące od silnika.Na wolnych obrotach silnik dostaje odczuwalne drgania które przenoszą się na cała budę. Podczas nagrzanego silnika i agresywniejszej jeżdzie w całym aucie smierdzi zgniłym jajkiem. Proszę o sugestie co może być przyczyną takiego zachowania silnika. Pozdrawiam
afox112
Obserwowany

Re: Głośna praca silnika,drgania

02 Kwi 2019, 12:28

afox112 napisał(a):Podczas nagrzanego silnika i agresywniejszej jeżdzie w całym aucie smierdzi zgniłym jajkiem
To wskazuje zazwyczaj na problem z katalizatorem najczęściej jest mocno zapchany. W przypadku niedrożnego katalizatora spaliny maja problem z wydostawaniem się na zewnątrz poprzez układ wydechowy silnik może nie pracować prawidłowo w takim przypadku.

Nie świeci ci się czasem kontrolka check? Warto sprawdzić sondę za katalizatorem.

Nie odczułeś wrażenia że silnik ciężko wkręca się na obroty i jest taki ospały?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

Re: Głośna praca silnika,drgania

02 Kwi 2019, 12:40

Kiedy olej był wymieniany ?
pooonczek
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Opel Corsa D
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cusco tuninguje nową Toyotę Suprę Cusco tuninguje nową Toyotę Suprę
    To było pewne. Na rynku tuningowym pojawia się coraz więcej części do nowej Toyoty GR Supry. Tym razem coupé Toyoty na warsztat wzięło japońskie Cusco. Firma nie postawiła jednak na poszerzone nadkola czy wielkie skrzydło, ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•