Glosno praca silnika

glosno praca silnika

26 Sty 2013, 22:37

Witam wszystkich.mam problemik związany z. astra 1.6 8v G 99r benzyna .mam ja ponad pol roku i nie miałem żadnego problemu ale od jakiegos czasu zauwazylem ze silnik pracuje dość głośno w porównaniu co było na początku(nie było slychac ze auto pracuje)a teraz jest jest inaczej,co moze byc przyczyna??czeka mnie wymiana końcowego tłumika.bo jak jade szybciej to juz go slychac troche.ale to nie to.co moze byc przyczyna?? Z gory dziekuje za odp.;
jara2000
Nowicjusz

Auto: ASTRA 2

Re: glosno praca silnika

26 Sty 2013, 23:34

Te silniki są zdecydowanie cichsze od ECOTEC(16V).Przyczyn może być wiele,od tych dotyczących wydechu, aż po zużyty olej silnikowy,naturalnie stan świec i przewodów też ma znaczenie,przewody,które mają przebicie strzelają,silnik głośniej chodzi .Kompensacja luzu zaworowego o ile pamiętam w tym silniku jest hydrauliczna,nie podlega okresowej regulacji (w silnikach diesla za to tak),stopień zużycia oleju też jest ważny (np.wzrost lepkości lub jego spadek),czasami wtryskiwacze zaczynają głośniej pracować.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Brava 1,2 / 323F BJ 1,5 / Astra G 1,6 / 306 1,4 / Rover 214i III [C] Brava 1,2 / 323F BJ 1,5 / Astra G 1,6 / 306 1,4 / Rover 214i III
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 80KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 1999 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Brava 1,2 - 80KM - Mazda 323F ...
    Wideorejestratory i agresja na drodze Wideorejestratory i agresja na drodze
    Wideorejestratory stały się popularne nie bez przyczyny. Bo chociaż zwykle służą rejestrowaniu zdarzeń drogowych, to mogą okazać się przydatne także w innych, kłopotliwych sytuacjach. Słyszeliście o takim zjawisku jak "road ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył