Głupie pytanie od żółtodzioba. :)

Głupie pytanie od żółtodzioba. :)

28 Lut 2014, 14:59

Witam. Parę miesięcy temu zdałem prawo jazdy z czego jestem zadowolony i cały czas jeżdżę Golfem IV 1.9 TDI od rodziców. Już powoli łapię czyt. dynamiczna jazda, bez szarpania itp czyli tak jak doświadczeni ludzie. Tylko miałem jedną akcję a zwłaszcza wjechałem na inne osiedle żeby zaparkować auto bo nie miałem gdzie indziej postawić i był tam dziwny parking że krawężniki były tak wysokie że męczyłem się z wjazdem i właśnie tu nurtuje jedno pytanie. Mamy wysoki krawężnik. Wrzucam sobie 1 i powoli opuszczam sprzęgło. Gdy opuściłem sprzęgło do końca to auto już zaczyna wjeżdżać na krawężnik i nie daje rady dalej wjechać aż zaczął coraz bardziej drzeć bo nie daję gazu. Co się stanie gdy auto ma spuszczone sprzęgło do końca i np. krawężnik go blokuje i mimo opuszczonego sprzęgła do końca auto nie daje rady wjechać. Mogę spalić sprzęgło czy co się stanie ze silnikiem? Pytałem wszystkich z rodziny i nikt nie znał odpowiedzi więc zapytam tutaj bo na naukach jazdy takich akcji nie miałem. :-) Wolę mieć jakąś wiedzę na przyszłość.

Z góry dziękuję. Myślę że napisałem ten temat we właściwym miejscu.
carumus1
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 11 2013
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Głupie pytanie od żółtodzioba. :)

28 Lut 2014, 16:10

carumus1 napisał(a):zaczął coraz bardziej drzeć

Czyli ?? Kołami mielił w miejscu ?? Bo nie rozumiem co masz na mysli - postaraj się pisać zrozumiale..
Auto nie zgasło ?? albo powinno zgasnąć, albo powinno wjechać.. moze jeszcze co innego go trzymało ??
Przy wjeżdżaniu na wysokie krawężniki raczej:
- wjeżdżaj prostopadle
- nie wjeżdżaj "z rozpędu"
- delikatnie.. bo uszkodzić felgę nie jest trudno, a potem mnóstwo problemów..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2007

28 Lut 2014, 18:11

Chodziło o drgania. Koła stały w miejscu no bo krawężnik blokował. Sprzęgło do końca opuszczone i auto tak z 5 sekund stał w miejscu zamiast wjechać, chciałem dłużej ale powstrzymałem się bo myślałem że mogę spalić sprzęgło czy cokolwiek. Aż taki głupi nie jestem żeby wjechać z rozpędu. :D Po prostu chcę się dowiedzieć co się stanie z autem jak będzie zablokowany a chce jechać.
carumus1
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 11 2013
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1998

28 Lut 2014, 18:14

carumus1 napisał(a):Koła stały w miejscu no bo krawężnik blokował

Nie do końca rozumiem - koła stały, silnik pracował i bieg był wrzucony, sprzeglo pusciłeś ?? To powinien zgasnąć..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2007

01 Mar 2014, 11:55

Ja miałem to samo, wystarczy ze 1 kolo przednie będzie się krecic po trawie, lodzie, śniegu, błodzie, piachu a 2 będzie przed krawęznikiem to mozna na 1 puścic sprzeglo i nawet gaz dodac i auto będzie stać a tylko kolo to na ww. nawierzchni będzie się krecic

Z rozpędu to znaczy mając 20km/h czy wolniej, na 1 bez gazu mozna wjechać na wysoki krawężnik?
michalinik
Początkujący

Auto: opel astra 2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SEAT - prezentacja nowego logo marki SEAT - prezentacja nowego logo marki
    SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...
    Akumulator (nie)całkowicie bezobsługowy Akumulator (nie)całkowicie bezobsługowy
    Wielu sprzedawców akumulatorów po dziś dzień spotyka się z zapytaniami ze strony klientów czym tak naprawdę jest akumulator bezobsługowy oraz czy akumulator zamontowany w ich samochodzie jest bezobsługowy? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30 coupe, drift car
      FSO Warszawa M20
      Puchar Scirocco R 2012 na Lausitzring w Niemczech, 10
      Adam Małysz i Rafał Marton w Mitsubishi L200 na Rabakoz Cup