Godny następca Toyoty RAV4 I -budżet 45-50 tys. lub 20-25tys.

01 Lut 2022, 09:01

Witam Wszystkich jak z takim zapytaniem. Szukam samochodu dla siebie . Obecnie za główne auto uznaje Toyotę RAv4 I generacji w wersji 3 drzwiowej -jakby była 5 drzwiowa to prawdopodobnie nie myślałbym o zmianie a tak rozważam albo dokupienie czegoś do Toyoty albo sprzedaż Toyoty i zamianę na cos większego .Ale raczej nie chciał bym jakiejś kolubryny ( albo inaczej serce mów bierz jak największe rozum jak najmniejsze) bo czasem będzie jeździć po mieście -ale rzadko. Raczej ma być to auto typowo weekendowe , wyjazdy do domu w górach oraz na grzyby i ryby. A ,że lubię cieszę i spokój to czasem jadę tam gdzie zwykła osobówka nie dojedzie lub ma poważny problem. Dlatego ważny jest dla mnie większy seryjny prześwit no i napęd 4x4 . Zależało by mnie raczej na stałym lub automatycznym napędzie na wszystkie koła. Bo często gubię się w tych wajchach i przełącznikach a dokładnie kiedy i czy już mogę włączyć napęd i czy go nie uszkodzę -czy jest już odpowiednio ślisko. Dodatkowo nie wiem już czego jest to kwestia bo opony zmieniam jak rękawiczki – w zimie z roku na rok coraz większe problemy mam w Toyocie z jazda zima zarzuca mnie itd. ( zwłaszcza przy skrętach i zakrętach)- teraz wymieniam lampę zderzak i błotnik ☹. Co do silnika nie chce raczej nic poniżej dwóch litrów a czy benzyna czy diesel to sprawa otwarta. Szczerze do tej pory byłem jedyny w rodzinie który nie przepadał za silnikami diesla a jeszcze bardziej za uturbionymi silnikami. Strasznie mnie kusi automatyczna skrzynia biegów , ale w ostateczności nie musi być , ale wtedy wolałbym cos mocniejszego w manualu. Budżet jakim dysponuje to max 45-50tys. ( przy sprzedaży Toyoty) Aczkolwiek nie chciałbym go w całości wydawać. Jeśli stwierdzicie ,ze przy moich wymaganiach wystarczy auto za 20-25 tys. (wtedy Toyota zostaje) . To tez się zdecyduje. Czego jeszcze wymagam od samochodu , raczej bezawaryjności jaka dała mnie Toyota oraz niskich kosztów części jaki tez dawał mnie Toyota.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

02 Lut 2022, 18:17

Łukasz789 napisał(a): w zimie z roku na rok coraz większe problemy mam w Toyocie z jazda zima zarzuca mnie itd.
Pewnie opony przydały by się nów bo z roku na rok bieżnik się zużywa i dlatego coraz gorzej z trakcją. Innej przyczyny tu nie widzę :wink:

Nowsze RAV4 nie miały już stałego napędu i ogólnie ciężko będzie Ci kupić coś podobnego ze stałym napędem, może Subaru Forester by Ci się sprawdził..?

Masz jeszcze takie wyjście żeby znaleźć model taki jak masz w pięciu drzwiach w dobrym stanie a ta która masz sprzedać. Wtedy sporo kasy Ci zostanie w kieszeni.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

03 Lut 2022, 07:19

Ale ja co roku kupuje nowe opony . I to naprawdę nie oszczędzam. Jest ten watek brany pod uwagę by kupić wariant 5 drzwiowy w automacie. Tylko jest jeszcze jeden problem a mianowicie rodzina już od prawie dwóch lat prawie mnie przymusza do zmiany auta na nowsze .Subaru jest brane pod uwagę , ale czegoś mnie w tym aucie brak .Brałem pod uwagę II -generację z automatem ( tam jest jeszcze ten prosty klasyczny automat) i 2 litrowym wolnossącym silnikiem. Z strony taty była sugestia na Cherokee /Liberty ale jak poczytałem to jest to fajne ale chimeryczne auto.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków