Golf 1.6 sr akl pobór oleju

01 Lut 2019, 00:38

Witam, mam dość dziwny problem ze swoim golfem, którego nie dawno kupiłem i wziąłem się za wymianę oleju. Zalalem mu 10w40 valvoline, a na kartce z poprzedniej wymiana był niby zalany 5w50 co dziwne do starego silnika. Przed wymiana zrobiłem jakies 600-700 km i nie ubyło ani kropli na bagnecie. No i teraz po wymianie jak jezdze na miejscu okolo 5km to nie bierze nic, ale jak pojadę gdzieś dalej i się porządnie zagrzeje to potrafi wziąć nawet z 300-400 ml i widać jak kopci na niebiesko. I teraz pytania czy te 5w50 jakoś uszczelnialo go przy wyższych temperaturach. Sprobowac mu teraz zmienic na 5w50 da to coś. Sądząc po tym ile bierze tego oleju to silnik złom, ale chociaż żeby coś mniej bral.
jarcak1233
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy na świecie SUV z elektrycznym napędem
    Idea samochodu elektrycznego jest równie stara jak sama motoryzacja. Już w pierwszej dekadzie XX wieku wydawało się, że pojazdy zasilane prądem elektrycznym będą dominowały nad autami spalinowymi. Stało się jednak ...
    MORPHOZ - dane techniczne samochodu koncepcyjnego
    Samochód koncepcyjny Renault MORPHOZ z nadwoziem o długości 4,40 lub 4,80 m (w zależności od wersji) przy szerokości 2 m i wysokości 1,55 m to crossover z napiętymi i zmysłowymi liniami nadwozia. Jego stylistyka łączy ...

•