Golf 4 1.6 8v

golf 4 1.6 8v

15 Kwi 2011, 21:45

Witam. Kupiłem tydzień temu golfa 4 1.6 8v. Problem polega na tym, że silnik wchodzi na niskie obroty a następnie normalnie i tak w kółko. W dodatku przy naciskaniu mocniej pedału gazu, silnik się dławi i szarpie. Zauważyłem również, że w czasie dławienia puszcza z wydechu dymek. Wyczytałem na różnych forach, że to może być sonda lambda , zanieczyszczona przepustnica, problem z przepływomierzem powietrza, czujnik cieczy chłodzącej, zabrudzony filtr paliwa lub tez silniczek krokowy. Silniczek krokowy akurat wykluczam, ponieważ nie ma nic wspólnego z dławieniem bądź kopceniem. Chyba, że się mylę. Filtr powietrza jest czysty. Sprawdzę jutro czy na zimnym silniku tak się dzieje. Sprawdzę tez sondę, przepustnice. Może już się spotkał ktoś z takimi objawami. Proszę o pomoc zanim pojadę pod komputer.
Ostatnio edytowany przez arko22, 16 Kwi 2011, 08:48, edytowano w sumie 1 raz
arko22
Nowicjusz

Miejscowość: Sierpc

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi A3 e-tron ma 204KM i zużywa zaledwie 1,5l na 100 km Audi A3 e-tron ma 204KM i zużywa zaledwie 1,5l na 100 km
    Audi prowadzi intensywne prace nad elektryfikacją napędu przy pomocy hybrydowej techniki plug-in. Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, producent zaprezentuje Audi A3 e-tron. Moc systemowa samochodu ...
    Samodzielna wymiana oleju silnikowego Samodzielna wymiana oleju silnikowego
    Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009