Golf 4 stukanie z prawej strony samochodu przy kole + wibracje

02 Kwi 2020, 14:57

Witam, mam problem z moją czerwoną strzałą, mianowicie Golf 1.9 TDI 90KM. Coś stuka przy prawym kole i z biegiem prędkości stuka coraz szybciej, czego to może być wina? Co sprawdzić w pierwszych kolejnościach? Przeguby ostatnio wymieniane więc wątpie że problem leży po ich stronie. Do tego przy dużych prędkościach od 100km/h cały samochód zaczyna mocną wibrować i z biegiem prędkości te wibrację też narastają, wcześniej też niby wibrowało ale przy większych prędkościach - 160km/h
Prosiłbym bardzo o pomoc
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
dawco998
Nowicjusz

02 Kwi 2020, 18:37

Jak lekko skręcisz w lewo lub w prawo to stuka cały czas tak samo? Wibracje mogą być od przegubu, czy np. krzywej półosi.
dawco998 napisał(a):Przeguby ostatnio wymieniane więc wątpie że problem leży po ich stronie.
Ale wymieniłeś przeguby wewnętrzne i zewnętrzne?

Stuka przy przyspieszaniu, hamowaniu i jednostajnej jeździe? Jest tu jakaś zależność czy nie ma?
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Kwi 2020, 19:11

Wymieniany był przegub wew.
Nie ma żadnej zależności, po prostu stuka ciągle z biegiem kręceniem się kół. Jest lekki luz przy poruszaniu oponą prawo lewo (poziomo) na podnośniku.
dawco998
Nowicjusz

03 Kwi 2020, 09:13

Witam, okazało się że tylnia opona była też zjechana, że aż drut wychodził :D wiec to prawdopodobnie było przyczyną dziwnego stukania..
Teraz martwią mnie tylko te wibrację wcześniej tak jak mówiłem występowały przy większych prędkościach, teraz problem się znacznie nasilił i przy prędkościach 120km/h tak telepie, że czuję jakbym miał odlecieć zaraz
dawco998
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•