Golf 6 1.4 tsi 160 km dymi na biało

12 Lis 2020, 10:43

Witam w moim golfie 1.4 tsi 160 km jakiś tydzień temu wymieniłem olej jakiś czas potem zaczął dymić na biało zaraz po odpaleniu dodanie gazu równa się biała chmura jeżeli nie dodaje się gazu obroty spadają i nie dymi ale dodanie gazu i znowu chmura potem jak się silnik trochę rozgrzeje to dymi trochę mniej jakieś sugestie co to może być ?
kubafriv
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 12 Lis 2020, 12:24

    Zobacz czy jak dajesz gazu to z rury wydechowej nie leci woda być może to para wodna. Teraz są spore różnice temperatur i w układzie wydechowym szczególnie jak jeździsz po miejscu może skraplać się woda przez to może powstawać taka biała para wodna.

    Nie powinno jej być jak rozgrzejesz silnik i przejedziesz kilka km na trasie lub z wyższymi obrotami. Jeżeli będzie nadal to trzeba zerknąć czy nie ubywa ci płynu chłodniczego.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9722
    Zdjęcia: 34

    13 Lis 2020, 14:53

    Bardzo możliwe, że to para wodna, zrób jak napisał Rokiko.
    malmon3
    Aktywny
     
    Posty: 302

    13 Lis 2020, 18:17

    Jestem pewien że to nie para , bo jak sie przegazuje to aż nic nie widać biały bardzo intensywny dym po dodaniu gazu jak sie gaz puści i odczeka 4 sekundy obroty zmaleją to w tedy dym zmienia się na lekką mgiełkę .
    nie wiem co dalej może to być wina jakiegoś czujnika czy cos ?
    kubafriv
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    15 Lis 2020, 15:35

    Czyli para wodna :yes:
    solti
    Początkujący
     
    Posty: 76
    Prawo jazdy: 17 12 1997
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Ford Fiesta, BMW E46
    Silnik: diesel + benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna

    16 Lis 2020, 17:32

    Dziwne, sprawdzałeś w jakiś cieplejszy dzień? Możesz spróbować zastosować środek do czyszczenia wtrysków, np od tec 2000.
    malmon3
    Aktywny
     
    Posty: 302
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Czy Toyota powtórzy sukces w Rajdzie Monte Carlo?
      25 stycznia rusza nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Tradycyjnie rozpocznie go słynny Rajd Monte Carlo, w którym w ubiegłym roku Jari-Matti Latvala zajął drugie miejsce. Debiutujący Yaris WRC już w swojej pierwszej ...

    25 Lis 2020, 12:18

    Jeszcze jedno bo juz 3 świece wymieniam na 4 cylindrze
    kubafriv
    Nowicjusz
     
    Posty: 5