Golf III 1,6 GT benzyna 1995 r - problemy z obrotami

18 Cze 2007, 19:51

Witam! Mam problem z obrotami. Mając 100 KM samochód powinien rwać podłoże a mój golfik przy dużych obrotach normalnie rusza jak gdyby nigdy nic, a poza tym, gdy chcę mocniej wcisnąć gaz, obroty gwałtownie wzrastają a samochód w ogóle nie idzie do przodu i tak jakby sie "dławi". Czy to nie jest problem ze sprzęgłem :?: :?: :?:
:?
stachursky
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • 21 Cze 2007, 18:21

    Sprawdz tak:
    -filtr paliwa
    -pompke paliwa
    -filtr powietrza ( chodzi o to czy nie jest zapchany, albo czy jest tam wogole jakis filtr

    -sprzeglo mozesz sprawdzic b prosto : rozpedz sie do jakis 60 km/h , przy wciscietym gazie nacisnij sprzeglo i raptowanie pusc - jak auto zerwie i zaraz odpusci to cos sie zdzieje ze sprzeglem.

    Moze to byc np zurzyta tarcza sprzeglwa, docisk lub uszczelka na wale ( simering) to wszystko moze sprowadzac sie do spadku mocy. :lol:

    Simering moze puszczac olej ze skrzyni na sprzeglo - stad ten "poslizg".

    Docisk chyba powinno sie wyregulowac bez problemow, simering i wymiana tarczy to juz rozbiorka skrzyni ... wiecej roboty
    wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
    turbojajko
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 136
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak zaplanować powrót z wakacji?
      Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...
      Hybrydowe hity 2017 roku
      Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...