Golf III 1.9,Opel Vectra Bczy BMW 3 - Co kupić?

[Golf III 1.9,Opel Vectra Bczy BMW 3] - Co kupić?

26 Lip 2007, 15:43

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z wyborem kupna autka.Nie wiem na jakie sie zdecydować.
Budżet to 14tys zl.Na pewno w dieselku,rocznik 96-98 z KLIMĄ-to najważniejsze.Co do BMW w TDS-ach słyszałem ze siada pompa paliwa i są awaryjne te silniki. Vectra ze zawieszenie miekkie na nasze drogi i progi zaczyna "brać".Jak sie sprawdzają silniki(diesel) w nich,niby 1.7td są dobre.A co do Golfa to nie słyszałem aż tak wiele złego.
PROSZE O PORADY I WSKAZÓWKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Grzegorz
hetman4339
Nowicjusz

Miejscowość: Mikołów

Re: [Golf III 1.9,Opel Vectra Bczy BMW 3] - Co kupić?

28 Lip 2007, 12:51

Za 14tyś nie pchałbym się w BMW z tego rocznika...Opel Vectra B udane auto lecz ja bym je odrzucił. Za 14tyś dostaniesz bardzo dobrze wyposażonego Golfa III 1.9 TDI 110KM 96-97r.
Pekińczyk
Początkujący

28 Lip 2007, 15:36

:shock: Pekńczyk: mógłbyś rozwinąć wypowiedź o odrzucaniu Vectry B? :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny

Miejscowość: Mosina

28 Lip 2007, 18:30

czerepach napisał(a)::shock: Pekńczyk: mógłbyś rozwinąć wypowiedź o odrzucaniu Vectry B? :wink:

Auto odrzucam ze względu że nie bardzo przepadam za Oplami lecz opinia jest taka ze Vectra B jest dobrym autem (taka ma opinie) choć wiadomo ma swoje wady jak kaze auto. Dla mnie minusem Opli szczególnie z tamtego okresu są niektóre silniki słyszałem (od znajomego mechanika) ze właśnie w Vectrze często ulegaja jakims usterkom. Lecz to nie moje zdanie. Ja nie znam tego auta więc nie będe sie wypowiadał odrzuciłem je tylko ze względów poglądowych nic więcej, ale to moje zdanie.
Pekińczyk
Początkujący

28 Lip 2007, 21:25

Pekińczyk napisał(a):Za 14tyś nie pchałbym się w BMW z tego rocznika...Opel Vectra B udane auto lecz ja bym je odrzucił. Za 14tyś dostaniesz bardzo dobrze wyposażonego Golfa III 1.9 TDI 110KM 96-97r.

Kolega mi odradza BMW w TDS tym bardziej 2,5l , ze one siadaja(silnik-pompy paliwa) po 190-240tys km.Inny znow poleca mi je.Przy kupnie BMW mam ten plus ze znam knif na sprawdzenie przebiegu.Autko mi sie podoba ale chodzi mi szczególnie o bezawaryjnosc.A co jest z tymi silnikami w oplach? Które są mniej awaryjne:te z isuzu czy te oplowskie? I jakich pojemnościach? oczywiscie w dieslu.
hetman4339
Nowicjusz

Miejscowość: Mikołów

29 Lip 2007, 09:28

:shock: Lepszą opinią pod względem trwałości cieszą się silniki Isuzu. Nie możesz patrzeć z gruntu, co zaczyna, czy już gnije z blach, np wspomniane progi; trudno w tych rocznikach i technologii, aby bez kompletnego ocynku było inaczej. :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny

Miejscowość: Mosina
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować? Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?
    Rodzinna wyprawa na narty może okazać się wspaniałą przygodą. Im więcej śniegu, im nowocześniejsze wyciągi i piękniejsza okolica – tym więcej wspaniałych wspomnień z takiego wyjazdu. By móc jednak korzystać z ...
    Dlaczego warto zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy? Dlaczego warto zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy?
    Zwłaszcza jesienią kierowca powinien zadbać o czystość szyb oraz świateł w swoim samochodzie. To czas, gdy deszcze i mgła mogą negatywnie wpływać na widoczność, a w dodatku przy kiepskiej pogodzie auto łatwiej ulega zabrudzeniu. ...

• Re: [Golf III 1.9,Opel Vectra Bczy BMW 3] - Co kupić?

28 Sie 2007, 19:16

opel to bedzie dobry zakup bmw drogie czesci duzo pala a golf to przezytek:)
    sylwek
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light
      Jaguar