Golf IV problemy z turbo

golf IV problemy z turbo

09 Wrz 2010, 08:55

witam. jestem posiadaczem golfa IV 1,9 TDI 90KM. od pewnego czasu mam zwaloną turbinę - po przekroczeniu 2,5tys obrotów auto przechodzi w tryb awaryjny - po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy (sam do tego doszedłem i do tego mechanicy potwierdzili moją opinię). sztanga mi nie chodzi więc turbo zasyfione, trzeba wyczyścić, chyba jakieś 4 stówy w mojej okolicy ale to dopiero za miesiąc zrobię bo z kasą krucho.. ale teraz pojawia się inny problem. a mianowicie dzisiaj po przejechaniu jakiś 5km (gdy silnik się nagrzał? - 90stopni) przygazowałem na dwójce do 4tys obrotów. oczywiście przeszedł w tryb awaryjny i po włączeniu trójki zauważyłem że coś strasznie autem szarpie. zatrzymałem się a za mną chmura dymu z tłumika, silnik chodził strasznie nierówno. zgasiłem go i ponownie odpaliłem, chwilę nierówno pochodził i znowu normalnie.

skąd mógł się wziąć ten dymek i nierówna praca silnika?
phoenix12321
Nowicjusz

Miejscowość: Biała Podlaska

Re: Golf IV problemy z turbo

10 Wrz 2010, 11:39

To wygląda tak ,jakbyś miał problem z układem zaworowym!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Astra Sports Tourer - nagroda Auto der Vernunft 2012 Opel Astra Sports Tourer - nagroda Auto der Vernunft 2012
    Czytelnicy czołowego magazynu konsumenckiego w Niemczech "Guter Rat" oraz "SUPERillu" wybrali trzy modele samochodów, które stanowią najbardziej rozsądny wybór spośród bardzo szerokiej oferty produktowej ...
    Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja
    Ostatnia runda tegorocznego NIGHT POWER Grand Prix zakończona. W Płocku zmierzyło się około 70 zawodników. W całym cyklu na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Już wiemy kto jest najlepszy. Zwycięzcą całego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar