Golf IV - tylne światła, kolory kabli

Golf IV - tylne światła, kolory kabli

11 Lip 2018, 19:24

Witam,
Potrzebuję opisu kolorów kabli prowadzących do lamp tylnych w golfie 4, postojowe, kierunkowskazy, wsteczny, stopu, halogeny.

Z góry dzięki za pomoc.
yakoZ96
Obserwowany

Re: Golf IV - tylne światła, kolory kabli

11 Lip 2018, 19:28

szybciej było by jakbyś wziął próbówkę i sprawdził sam
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

11 Lip 2018, 19:29

No właśnie w tym problem, że nie mam garażu, a ciągle leje, także może ktoś byłby na tyle miły i rozpisał.
yakoZ96
Obserwowany

18 Lip 2018, 10:27

A w czym masz problem z tymi lampami bo tego nie napisałeś. Co tam się dzieje?

Sprawdź czy masz kable o takich kolorach które podam, dodatkowo opisze je na podstawie świateł tylnych z modelu Touran. Myślę że u ciebie może być podobnie.

1. Pozycyjne - szaro-czarny lub szaro-czerwony (kolory mogą być inne w lewej i prawej lampie warto na to zwrócić uwagę)
2. Stop - czerwono-czarny
3. Kierunkowskaz - czarno-biały
4. Przeciwmgielne - biało-żólty (pełni też rolę pozycyjnego przez odpowiedni PWM)
5. Wsteczny - czarno-niebieski
6. Masa - brązowy

Warto jednak z multimetrem dokładnie sprawdzić który kabelek jest od jakiego światła i to co napisałem może być jedynie pomocne przy sprawdzeniu.

Tu masz też podobny temat do którego warto zajrzeć golf-iv-tylne-swiatla-vt54754.htm
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...
    Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej "cityflame" Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej "cityflame"
    Pełen kontrastu, pełen życia - smart fortwo w nowej edycji limitowanej cityflame skutecznie przyciąga spojrzenia i rozświetla serca miast. Połączenie słonecznego koloru z czarnymi dodatkami ma swój ciąg dalszy w kabinie, ...

•