Golf IV - tylne światła, kolory kabli

Golf IV - tylne światła, kolory kabli

11 Lip 2018, 20:24

Witam,
Potrzebuję opisu kolorów kabli prowadzących do lamp tylnych w golfie 4, postojowe, kierunkowskazy, wsteczny, stopu, halogeny.

Z góry dzięki za pomoc.
yakoZ96
Obserwowany

Re: Golf IV - tylne światła, kolory kabli

11 Lip 2018, 20:28

szybciej było by jakbyś wziął próbówkę i sprawdził sam
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

11 Lip 2018, 20:29

No właśnie w tym problem, że nie mam garażu, a ciągle leje, także może ktoś byłby na tyle miły i rozpisał.
yakoZ96
Obserwowany

18 Lip 2018, 11:27

A w czym masz problem z tymi lampami bo tego nie napisałeś. Co tam się dzieje?

Sprawdź czy masz kable o takich kolorach które podam, dodatkowo opisze je na podstawie świateł tylnych z modelu Touran. Myślę że u ciebie może być podobnie.

1. Pozycyjne - szaro-czarny lub szaro-czerwony (kolory mogą być inne w lewej i prawej lampie warto na to zwrócić uwagę)
2. Stop - czerwono-czarny
3. Kierunkowskaz - czarno-biały
4. Przeciwmgielne - biało-żólty (pełni też rolę pozycyjnego przez odpowiedni PWM)
5. Wsteczny - czarno-niebieski
6. Masa - brązowy

Warto jednak z multimetrem dokładnie sprawdzić który kabelek jest od jakiego światła i to co napisałem może być jedynie pomocne przy sprawdzeniu.

Tu masz też podobny temat do którego warto zajrzeć golf-iv-tylne-swiatla-vt54754.htm
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Jaki wpływ na prędkość ma hałas silnika, a jaki muzyka? Jaki wpływ na prędkość ma hałas silnika, a jaki muzyka?
    Badania wykazują, że hałas silnika ma wpływ na prędkość, z jaką jedzie kierowca. Gdy kierowca nie słyszy natężenia pracy silnika, jeździ szybciej i znacznie zaniża szacowaną przez siebie prędkość, z jaką się porusza*. A jak ...

•