Golf IV - zmienić na inny czy inwestować?

Golf IV - zmienić na inny czy inwestować?

16 Maj 2018, 20:08

Panowie, doradźcie proszę jak będzie postąpić najrozsądniej.
Od dwóch lat jeżdżę Golfem IV z najgorszym możliwym silnikiem benzynowym tzn. 1.4 16V i przy każdej kolejnej usterce obiecuję sobie, że to już ostatnia inwestycja w ten 20 letni gruz.

Na ten moment włożyłem w niego już ponad 5 tysięcy PLN, m.in. na regenerację przepustnicy, wymianę separatora odmy, uszczelniaczy wałka rozrządu i obudowy. Poza tym oczywiście elementy zwieszenia,hamulce (tarcze,klocki, regeneracja piast i jarzm) oraz przynajmniej trzykrotna wymiana świec w tym okresie. Dwa miesiące temu robiony rozrząd. Warto zaznaczyć, że bierze koło 1l oleju na 1000 km.
Teraz znowu jakiś wyciek z okolic silnika, plus nieszczelny układ wydechowy i takie "drobnostki" jak kontrolka poduszki, klima do odświeżenia i napełnienia, do wymiany olej chociaż ze względu na częste dolewki z tym raczej bym się wstrzymał.

Poradźcie proszę czy warto dokładać na kolejne naprawy czy lepiej zmienić na coś koło 13-15 tysięcy. W głowie mam Volvo V50(tu chyba może zabraknąć koło 3 tysięcy), Vectra C, Focus MK2, Hyuandai Sonata. Powiedzcie też czy jest sens zastanawiać się nad Mercedesem C W203 lub W210 z LPG, czy takie leciwe "premium" lepiej odpuścić ze względu na koszt serwisowania i eksploatacji.

Bardzo liczę na Waszą pomoc bo mam mocny dylemat co dalej.
Jim
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 Cze 2010, 13:23
Miejscowość: PL

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...
    Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa? Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa?
    Akumulator jest, w najprostszy sposób ujmując chemicznym źródłem i jednym z dwóch źródeł prądu w każdym samochodzie z silnikiem spalinowym. Drugim jest alternator lub prądnica (w wypadku starszych ...

  •