Golf IV - zmienić na inny czy inwestować?

Golf IV - zmienić na inny czy inwestować?

16 Maj 2018, 21:08

Panowie, doradźcie proszę jak będzie postąpić najrozsądniej.
Od dwóch lat jeżdżę Golfem IV z najgorszym możliwym silnikiem benzynowym tzn. 1.4 16V i przy każdej kolejnej usterce obiecuję sobie, że to już ostatnia inwestycja w ten 20 letni gruz.

Na ten moment włożyłem w niego już ponad 5 tysięcy PLN, m.in. na regenerację przepustnicy, wymianę separatora odmy, uszczelniaczy wałka rozrządu i obudowy. Poza tym oczywiście elementy zwieszenia,hamulce (tarcze,klocki, regeneracja piast i jarzm) oraz przynajmniej trzykrotna wymiana świec w tym okresie. Dwa miesiące temu robiony rozrząd. Warto zaznaczyć, że bierze koło 1l oleju na 1000 km.
Teraz znowu jakiś wyciek z okolic silnika, plus nieszczelny układ wydechowy i takie "drobnostki" jak kontrolka poduszki, klima do odświeżenia i napełnienia, do wymiany olej chociaż ze względu na częste dolewki z tym raczej bym się wstrzymał.

Poradźcie proszę czy warto dokładać na kolejne naprawy czy lepiej zmienić na coś koło 13-15 tysięcy. W głowie mam Volvo V50(tu chyba może zabraknąć koło 3 tysięcy), Vectra C, Focus MK2, Hyuandai Sonata. Powiedzcie też czy jest sens zastanawiać się nad Mercedesem C W203 lub W210 z LPG, czy takie leciwe "premium" lepiej odpuścić ze względu na koszt serwisowania i eksploatacji.

Bardzo liczę na Waszą pomoc bo mam mocny dylemat co dalej.
Jim
Nowicjusz

Miejscowość: PL

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji
    Postanowiłem przybliżyć temat montażu nawigacji i stacji multimedialnej, czyli tabletu w dyskretnym i fabrycznym opakowaniu, dzięki czemu nie trzeba przyczepiać nic do czołowej szyby, pozbyć się wiszących kabli oraz chować ...

•