Golf plus problem z kierunkowskazem

golf plus problem z kierunkowskazem

11 Lut 2015, 20:49

Witam posiadam golfa plus 2005 1.9. Z dnia na dzien pojawił sie problem z prawym tylnym kierunkowskazem. Na włączonym silniku i podczas jazdy mrugnie on tylko 2 razy po czym nie dziala ale boczny przy lusterku i przedni działaja bez problemu, w samochodzie w srodku przy zegarze strzałka zaczyna przyspiesza i szybko mruga to pewnie znak cze cos nie tak. Na niewłączonym silniku włączając kierunek wszystko jest ok działają wszystkie kierunki. Jest to dziwna sprawa z ktora nie moge sobie poradzic. Moze wy cos wiecie na ten temat. Czekam na odp i pytania :yes:
pkn
Nowicjusz

Auto: voldzwagen golf plus
Silnik: 1.9 TDI 105km
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: golf plus problem z kierunkowskazem

11 Lut 2015, 23:46

Na moje to jest coś z masą na prawej lampie. Inaczej nie ma bata :no:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013

12 Lut 2015, 08:28

a gdzie mogę znaleźć tą mase bo nie za bardzo wiem ?
pkn
Nowicjusz

12 Lut 2015, 09:21

Powinny się znajdować przewody masowe nad prawym nadkolem pod wykładziną bagażnika :) Ale czy znajdziesz tam też przewód masowy od lampy tylnej? Nie wiem w 100% :(
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013

12 Lut 2015, 10:28

Jak pisze kolega - albo problem z masą, ale wówczas raczej byłaby choinka podczas np. hamowania, czy włączenia innego światła w tej lampie. Ja przyczyny bym szukał w słabym styku żarówki - przy wyłączonym silniku napięcie jest mniejsze, a podczas jego pracy wzrasta. Słaby styk może powodować np. iskrzenie i po pewnym czasie ( tutaj po dwóch mrugnieciach ) przestaje żarówka świecić. Słaby styk może być na samej żarówce w oprawce, albo na którejś złączce.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2015, 17:14

wiec tak zdemontowałem tylną lampę i nie ma w niej za bardzo dojścia do srodka jest cała zabudowana i nie wiem jak wgl cos tam sprawzić.(Wstawiam zdjecie z neta)Czy ta lampa moze byc jednorazowa?? Nie wiem czy tam są żarówki czy same ledy, tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.... Wczesniej pisałem ze nie działa na włączonym silniku jednak nie chodziło o silnik tylko o światła po dłuższym badaniu. Gdy włączam światła kierunek mruga 3 razy i przestaje, na wyłączonych nie ma z nim zadnego problemu i mruga. Jesli macie jakies pomysły to czekam z niecierpliwością.
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... GYQMyg9MD0
pkn
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja
    W dniach od 21 do 22 kwietnia 2012 roku w Centrum Targowm Międzynarodowych Targów Lubelskich odbyła się kolejna edycja Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targi Tuningowe - Car Audio BASS&TUNING SHOW. Wiosenne ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI