Gorące tylne felgi piszczenie podczas jazdy

Gorące tylne felgi piszczenie podczas jazdy

21 Maj 2015, 14:18

Witam,

Posiadam Audi A3 1.9tdi 1998r. W ostatnim czasie poczułem że przy ruszaniu lekko na światlach sprzęgłem auto sie toczyło i samo jakby hamowało przy lekkich górkach na światłach również nie musiałem używać hamulca auto jakby coś trzymało. Ostatnio przy otwartym oknie od kierowcy słysze raz na jakiś czas jakieś piski z okolic koła nie występują cały czas. Dziś sprawdzałem koła po przejechaniu ok 20 km i dwie tylne felgi były dosyć gorące przednie lekko ciepłe.

Pytanie co to może być?
kosmita5252
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 04 2009
Auto: Audi A3

Re: Gorące tylne felgi piszczenie podczas jazdy

21 Maj 2015, 17:25

Na początek podnieś auto i spróbuj zakręcić kołami powinny kręcić się bez oporów, zerknij na klocki w jakim są stanie czy równo są zjechane jak nie to już na pewno jest coś nie tak albo tłoczek jest skorodowany i nie odbija prawidłowo albo zapieczone jarzmo.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Maj 2015, 18:13

PrezesArtek napisał(a):Na początek podnieś auto i spróbuj zakręcić kołami powinny kręcić się bez oporów, zerknij na klocki w jakim są stanie czy równo są zjechane jak nie to już na pewno jest coś nie tak albo tłoczek jest skorodowany i nie odbija prawidłowo albo zapieczone jarzmo.

Podnioslem autko jakis opor jest nie kreca sie lekko. Wyjelem klocki jeden jest gruby a ten drugi blizej tłoczka jest zjechany okolo 0.5 cm
kosmita5252
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 04 2009
Auto: Audi A3

21 Maj 2015, 20:11

Zdemontuj zacisk i sprawdź jarzmo czy swobodnie się porusza.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SEAT - prezentacja nowego logo marki SEAT - prezentacja nowego logo marki
    SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Nissan 350Z
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy