GP Malezji

Re: GP Malezji

25 Mar 2008, 19:20

to ma swoje dobre i złe strony ... ale wydaje mi sie ze tak powinno zostać jak jest.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige

25 Mar 2008, 19:26

Moim zdaniem też.
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Mar 2008, 19:32

Ecclestone-staremu prykowi już "wal na mógz' od tej kasy,ciekawe co jeszcze wymyśli? :? Do tego ta jego wypowiedz "Wkońcu jestem szefem F1..." potem mówł o wprowadzeniu tego pomysłu ale dokładnych słów nie pamiętam:|
michalmanu
Zaawansowany

Miejscowość: Silesia

25 Mar 2008, 20:48

NO gratulujemy Kubicy;] teraz widać kto potrafi prowadzić bez pomocy elektroniki;] zobaczymy jak bedzie dalej jak narazie jest bardzo dobrze;]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

25 Mar 2008, 21:48

Co do tego stawania na podium zamiast punktów (wcześniej nie miałem czasu)

Ecclestone: Niech decydują zwycięstwa, a nie punkty. To suma zwycięstw w wyścigach powinna decydować o tym, kto zostaje mistrzem, a nie punkty - twierdzi szef Formuły 1 Bernie Ecclestone. W najbliższych tygodniach chce przeforsować swój pomysł.

Do tej pory obowiązuje zasada, że najlepszym kierowcą jest ten, który uzbierał najwięcej punktów podczas całego sezonu. Teoretycznie szanse mieli również tacy, którzy ani razu nie stanęli na najwyższym stopniu podium.

Nowy system, który chciałbym wprowadzić podniesie atrakcyjność F1. Teraz kierowcy boją się podjąć jakiekolwiek ryzyko, wolą nie wyprzedzać niż narażać się na utratę i tak już pewnych punktów, zwłaszcza, że za drugie miejsce jest zaledwie o dwa punkty mniej niż za zwycięstwo - przypuszcza 77-letni Anglik.

Gdyby zaistniała sytuacja, że dwóch kierowców miałoby tę samą liczbę wygranych na koncie, o kolejności decydowałoby ile razy dany zawodnik kończył wyścig na drugim miejscu, itd.

- Jeśli chodzi o ranking konstruktorów zostałbym przy obecnym systemie punktowym. On się sprawdził - dodał Ecclestone.

Anglik jest pewny, że uda mu się przeforsować swój pomysł. - W końcu to ja jestem szefem F1 - oznajmił.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

26 Mar 2008, 16:13

Bryann napisał(a):Gdyby zaistniała sytuacja, że dwóch kierowców miałoby tę samą liczbę wygranych na koncie, o kolejności decydowałoby ile razy dany zawodnik kończył wyścig na drugim miejscu, itd.

Z tym sie zgadzam, a ten szef to d...l.
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX
    Lista specjalnych modeli Lexusa robi się coraz dłuższa. Po sedanie IS ze wstawkami w kolorze indygo oraz coupé LC pokrytym specjalnym, zielonym lakierem czas na wyjątkową odmianę Lexusa NX. SUV już wkrótce trafi ...
    "To nie ty wygrywasz w Le Mans, to Le Mans pozwala tobie zwyciężyć" "To nie ty wygrywasz w Le Mans, to Le Mans pozwala tobie zwyciężyć"
    W 6-godzinnym wyścigu na torze Silverstone, pierwszej rundzie serii FIA World Endurance Championship, Toyota wyprzedziła Porsche, choć jednocześnie rywalizacja między TS050 Hybrid a 919 Hybrid była bardzo zacięta. To dobra ...

• Re: GP Malezji

26 Mar 2008, 17:08

hehe racja :) właśnie oglądałem program. Gadał Schumacher. Mówił, że na czele jest Ferrari oraz Mercedes. Ale goni ich zespół BMW....o tytuł konstruktorów będą walczyły 3 teamy. Schumacher twierdzi, że to będzie bardzo ciekawy sezon :)
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

26 Mar 2008, 17:21

jeszcze chciałem poruszyć problem Hamiltona.Otóz obserwuje go od tamtego sezonu jego styl jazdy,prawie zawsze przy hamowaniu zablokowuje koła co doprowadza do szybszego zużywania opon,tak pogrążył tyłuł Mś tak pogrążył podium w Malezji.Jeśli Hamilton popracuje nad tym to w połączeniu z dobrym bolidem będzie nie do zatrzymania.
    michalmanu
    Zaawansowany

Miejscowość: Silesia