Grande Punto - nie działa wyłącznik świateł mijania

Grande Punto - nie działa wyłącznik świateł mijania

19 Kwi 2010, 08:37

Witam.
Mam mały problem tzn od pewnego czasu nie działa mi wyłącznik świateł mijania- światła świecą bez względu na to czy jest on w pozycji "0" czy "ON". Jak się silnik wyłączy to oczywiście gasną, ale trzeba zapalać silnik przy zaświeconych światłach, co w jakiś sposób obciąża akumulator (zwłaszcza zimą). Duży problem to nie jest bo i tak w dzień trzeba jeździć z zapalonymi światłami, ale wolałbym jednak mieć możliwość wyłączenia, bo po to jest ten wyłącznik:) Przypuszczam, że może gdzieś na stykach nie łączy, albo może to przekaźnik? Jeśli miał ktoś podobny przypadek, to będę wdzięczny za jakieś sugestie:) bo nie wiem jak się do tego zabrać i gdzie szukać... a elektryka nie chcę na razie zatrudniać, bo może to jakaś głupota:)
marteen
Nowicjusz

Re: Grande Punto- nie działa wyłącznik świateł mijania

19 Kwi 2010, 14:32

No musisz niestety w elektryka sie pobawic Na poczatek odlacz poprostu kostki od przelacznika przy kierownicy
elektron1234
Aktywny

Miejscowość: Rzeszow

27 Lip 2018, 10:35

witam,
Jaka była przyczyna że nie można było wyłączyć świateł w Grande Punto?
gutek4
Nowicjusz

27 Lip 2018, 10:37

I co dalej, mam taki sam problem
gutek4
Nowicjusz

Re: Grande Punto - nie działa wyłącznik świateł mijania

30 Lip 2018, 15:50

Może ktoś zmodyfikował podłączenia w przełączniku żeby nie zapomnieć o włączaniu świateł? W pierwszej kolejności należy dobrać się do przełącznika i sprawdzić czy poszczególne przełączenia funkcjonują w nim prawidłowo.

Spotkałem się już z tym że światła w pozycji "0" były podłączone jako mijania ze względu na obowiązek jazdy na światłach 24h na dobę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

30 Lip 2018, 15:53

Podejrzewam awarię przekaźnika. Samochód ma 12 lat
gutek4
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Budowlany ekstremista - wywrotka Budowlany ekstremista - wywrotka
    Jeszcze jesienią ubiegłego roku mieliśmy okazję przetestować samochód Mercedes-Benz Arocs AK 8×6 w wersji Grounder – na tym właśnie podwoziu KH-kipper zabudował półokrągłą wywrotkę tylnozsypową W1U ...
    Toyota MR2 – czy powróci na rynek w kooperacji z Porsche? Toyota MR2 – czy powróci na rynek w kooperacji z Porsche?
    W tym roku Toyota MR2 obchodzi swoje 35. urodziny. Ceniony sportowy model Toyoty już od 12 lat niestety nie jest dostępny w salonach. Jednak powrót na rynek Supry otworzył dyskusję o przywróceniu do sprzedaży ...

• Re: Grande Punto - nie działa wyłącznik świateł mijania

31 Lip 2018, 19:29

gutek4 napisał(a):Podejrzewam awarię przekaźnika
    To podmień przekaźniki w skrzynce i będziesz wiedział czy to on. Zresztą taki przekaźnik można sprawdzić czy jest sprawny :) Jaki to jest przekaźnik, powinieneś na nim mieć oznaczenie (podaj je).
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam

31 Lip 2018, 21:04

To prawdopodobnie przekaźnik T3 lub T4 20A jeden z tych małych. Zajmę się tym jak się ochłodzi:)
    gutek4
    Nowicjusz