Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY

Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY

08 Mar 2013, 17:20

SKODA jeszcze bardziej angażuje się w działalność związaną z ochroną środowiska, wytwarzając ekologiczne samochody i wprowadzając efektywne wykorzystanie zasobów.

Przyjęte przez SKODĘ działania "Green Future" mają służyć wytwarzaniu samochodów przyjaznym środowisku, przy większej efektywności posiadanych zasobów. Jest to część strategii rozwoju marki, która ma zostać zrealizowana do 2018 roku.

Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY

"Aby osiągnąć przyjęte cele i umocnić zrównoważony rozwój SKODY, powołaliśmy specjalny zespół ekspertów, który zajmie się kontrolowaniem i polepszaniem wpływu naszej marki na środowisko" – mówi Winfried Vahland, prezes SKODY. Cała strategia została oparta na trzech filarach. Dotyczą one produktu, procesu wytwarzania i handlu detalicznego.

Pierwszy filar, mówiący o przyjaznych dla środowiska produktach, reprezentowany jest głównie przez samochody w wersjach GreenLine i Green tec. Wyposażono je w nowoczesne technologie, które sprzyjają ekologicznej i oszczędnej eksploatacji. Obecnie w gamie ŠKODY znajduje się 48 wersji modelowych emitujących poniżej 120 g/km CO2, w tym 10 poniżej 100 g/km.

Aktualnie testowana jest także flota aut w pełni elektrycznych, składająca się z Octavii Green E Line.

Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY

Produkcja marki będzie wykorzystywać o 25 proc. mniej energii i wody, generując przy tym mniej szkodliwych substancji i odpadów, powstających np. podczas lakierowania karoserii. Bardziej ekologiczne i wydajne będzie również ogrzewanie fabryk, które zapewnia firma SKO-ENERGO. Modyfikacje zmniejszą emisję CO2 o ok. 45 tys. ton rocznie.

W przypadku handlu detalicznego, SKODA ustala normy ekologiczne dotyczące m.in. dealerów i serwisów. Dzięki przyjętym standardom, z czeskich serwisów pozbyto się aż 95 ton złomu lub niepotrzebnych materiałów, przy czym 90 proc. z nich udało się przetworzyć.

Pracownicy marki przyczyniają się do ochrony środowiska również w czasie wolnym. Od 2007 roku za każdy sprzedany nowy samochód w Czechach, SKODA sadzi jedno drzewo. Do tej pory posadzono ich aż 363 tys., a kolejne 60 tys. jest w drodze.

POLECAMY Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

Marka SKODA od 1991 roku wydała na poprawę zarządzania zasobami już ponad 410 mln euro. Owocem tego przedsięwzięcia są bardziej przyjazne dla środowiska procesy wytwarzania oraz samochody, które szczycą się oszczędnością i ekologicznością. Dla potwierdzenia, Nowa SKODA Octavia GreenLine z silnikiem diesla wyróżnia się spalaniem na poziomie 3,3 l/100 km i emisją CO2 wynoszącą 87 g/km.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2941
Zdjęcia: 11226
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Apollo IE (Intensa Emozione) - trzy tytanowe końcówki wydechu Apollo IE (Intensa Emozione) - trzy tytanowe końcówki wydechu
    Wygląda dokładnie tak, jak się nazywa - Apollo IE, a dokładniej Apollo Intensa Emozione to pojazd o prawdziwie kosmicznym wyglądzie. Podobno projektanci tego niemieckiego supersamochodu z centralnie zamontowanym silnikiem ...
    56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...

  •