Gwizd w klimatyzacji

Gwizd w klimatyzacji

12 Sie 2018, 12:08

Witam

Pojawił się problem w samochodzie w postaci gwiżdżącej klimatyzacji.
Klima gwiżdże tylko na najwyższych obrotach - nie jest to też gwizd ciągły tylko np gwiżdże minutę, 2 minuty jest spokój, a potem np 30 sekund znów gwiżdże, potem 30 sekund spokój. Problemu jeszcze wczoraj nie było, dziś się pojawił.
Czy jadę czy stoję, gwiżdże tak samo.
Zauważyłem że zmieniając kierunek nawiewu czy regulując nawiew z przodu zmienia się znacznie natężenie tego gwizdu. Np znacznie się ucisza, gdy ustawiam nawiew na szubę, a gwiżdże najgłośniej gdy ustawiam nawiew na siebie i zamykam jedną kratkę wylotową.
Trudno jest mi powiedzieć czy auto spadło z jakością chłodzenia. Na pewno rok temu (wtedy klima była nabijana) chłodziło dość mocno. W tym roku jak ustawiałem chłodzenie to początkowo miałem wrażenie że ta klima coś słabo działa, jak zacząłem ustawiać obieg powietrza na wewnętrzny to chłodzenie stawało się dużo mocniejsze.

Czy to może być jednak ubytek czynnika ?
Podobno jest tak, że jak go chociaż trochę brakuje to klima się nie załącza wcale.

Auto Peugeot 407 2.016V 2008r.
Kordyt
Początkujący

Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 16V 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Gwizd w klimatyzacji

12 Sie 2018, 12:49

Jak klima nie jest wyłączona to gwizd nie występuje?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

12 Sie 2018, 12:51

W sumie to musiałbym sprawdzić.... Bo ona sie automatycznie od temperatury załącza, ale chyba jak ustawie temp nawiewu wyższą niż na zewnątrz to powinna się wyłączyć ?
Kordyt
Początkujący

Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 16V 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Sie 2018, 14:01

poprostu wyłącz ją manualnie..... sama klima raczej nie gwizdze, przynajmniej ja się nie spotkałem z takim problemem, ja podejrzewam że wina leży w dmuchawie nawiewowej
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedno piwo na grillu i za kierownicę? Nigdy tego nie rób! Jedno piwo na grillu i za kierownicę? Nigdy tego nie rób!
    Ciepłe miesiące roku to czas urlopów oraz spotkań przy grillu, co sprzyja spożywaniu alkoholu. Badania pokazują, że u wielu osób już po wypiciu jednego piwa czy lampki wina zostaje przekroczony ustawowy limit ...
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy to nowe zawody dla właścicieli tylnonapędowego coupe GT86 w wersjach rajdowych i wyścigowych, wyprodukowanych przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Mieszcząca się w Kolonii firma jest m.in. siedzibą ...

•  
    • oring - gumka filtra paliwa - pompy
      Dziewczyny
      Samochody przed nocnym wyścigiem
      Renault Clio RS, przód