"Haczenie pierwszego i wstecznego biegu"

21 Kwi 2019, 21:59

Witam.
Od jakiegoś czasu posiadam Kia Cerato Hatchback 2004 r. z silnikiem 1.6 na benzynę. Obecny przebieg to prawie 150 000 km. Od jakiegoś miesiąca występują mi problemy z tzw. "haczeniem" biegu pierwszego i wstecznego. Na przykład dojeżdżam do skrzyżowania na światłach, daje na luz, potem chce wrzucić jedynkę i odczuwam blokadę, tak jakby coś haczyło. Pomaga włączenie dwójki i ponownie jedynkę. Jednak nie jest to normalne zachowanie. Wsteczny także czasem się blokuje, jednak można to zrozumieć bo nie jest zsynchronizowany, ale z jedynką ewidentnie jest coś nie tak. Wymieniona pompa i siłownik sprzęgła, olej w skrzyni też, a problemy nadal występują. Dodam, że nie dzieje się to za każdym razem średnio 1/20 razy. W warsztacie patrzą się na mnie jak na debila bo im wszystko wchodzi ładnie. Sprzęgło oczywiście dociskam do końca. Ktoś wie co to może być? Może jakimś cudem miał ktoś podobny problem i jakoś go rozwiązał? Może to synchronizator?
Pozdrawiam.
bartek16
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 7

21 Kwi 2019, 22:21

Masz ewidentny problem ze sprzęgłem,
pompa
wysprzęglik
docisk
to elementy odpowiedzialne za wysprzęglanie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Kwi 2019, 10:29

Też myślałem, że to kwestia pompy i siłownika. Jednak obie części są wymienione a problem jak był, tak niestety jest nadal
bartek16
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 7

22 Kwi 2019, 13:41

wiec zostaje samo sprzęgło, możesz jeszcze próbować odpowietrzyć ale małe szanse żeby to pomogło
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co piesi robią na jezdni?
    Może trudno w to uwierzyć, ale piesi leżą, siedzą i klęczą na jezdni. Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku zginęło w ten sposób w Polsce 81 osób, a 68 zostało rannych! Wśród wypadków spowodowanych ...
    V Camp Jeep PL 2019 - "Na szlaku Route 66"
    Camp Jeep PL już po raz piąty zgromadził rzeszę miłośników i użytkowników marki. Miejscem tegorocznych zmagań były Mazury, a baza zlokalizowana była na terenie hotelu Mrągowo Resort&SPA. Swoją obecnością ...