Hak - z czy bez.

hak - z czy bez.

01 Maj 2008, 21:17

Witam. Jakis czas temu zamontowalem w swoim samochodzie (skoda fabia hatchback) hak. Hak jest na śruby czyli go mozna odkrecic i przykrecic ale to jest czasochłonne. No i moje pytanie jest takie: czy jesli dojdzie do stłuczki - ktoś uderzy mi w tyl a ja w tym czasie bede miał hak czy dostane jakis mandat. Bo słyszalem juz wiele wersji jedni mowia, jesli hak jest na sruby to nie trzeba go zdejmowac inni, ze tak. Nigdzie nie moge znalezc w przepisach jak to powinno byc. Dodam, że w dowodzie rejestracyjnym hak jest wpisany.
marpc
Nowicjusz

Hak - z czy bez.

02 Maj 2008, 11:41

A dlaczego masz dostać mandat,jak ktoś,nie z twojej winy uderzy ci w tył samochodu?Ważne,że masz go wbity w dowód rejestracyjny.
A w sumie,to po czym np. policjant może poznać,czy hak jest przykręcany?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: hak - z czy bez.

02 Maj 2008, 12:03

Moze poznac po tym jak sie schyli lekko i zobaczy. To widać, że hak jest na śruby.
Dlaczego mam dostać mandat. Moze dlatego, że (chyba) nie wolno jezdzic z hakiem jesli nie jest ciagnieta zadna przyczepka.
marpc
Nowicjusz

Re: hak - z czy bez.

02 Maj 2008, 23:50

To byłoby trochę bez sensu, bo co mieli by zrobić ci, którzy mają hak fabrycznie wmontowany?? Obudować go jakąś tekturą czy pomalować na jaskrawo by był widoczny?? Poza tym mandatu dostaniesz, jeśli to nie Ty spowodujesz wypadek, a hak, skoro masz wpisany w rejestr to nie powinieneś się przejmować. W końcu masz "pozwolenie" na przewożenie go...i nie masz tam żadnego aneksu, adnotacji czy jest on przykręcany, przyspawany czy fabryczny..
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Limuzyny - przegląd polskiego rynku Limuzyny - przegląd polskiego rynku
    Nawiązując do wydarzenia które dzisiaj się rozpoczyna to limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie i budzi na pewno nie małe emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony ...
    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył