Handel Samochodami Z Niemiec

Handel Samochodami Z Niemiec

30 Wrz 2009, 15:32

Witam.
Chcę zacząć handlować samochodami, sprowadzonymi z Niemiec. Jakie ja muszę porobić opłaty, żeby to było legalne, nie chodzi mi o założenie firmy, tylko podatki które mam zapłacić za sprowadzenie auta? Akcyza, Rejestracji?
Proszę o odpowiedź lub link do takiego czegoś.
Hopkins
Nowicjusz

Miejscowość: Kraina Ciepłych Noży

vat-23, vat-24, vat-25, akcyza, recykling

01 Paź 2009, 20:27

podatki w zależności od tego czy handlujesz jako firma czy osoba prywatna oraz czy samochody osobowe czy ciężarowe.

1. Kupując jako firma mająca VAT UE od firmy zagranicznej bierzesz samochód w cenie netto i wtedy w Polsce płacisz pełny 22% vat
tu możesz sobie wypełnić deklarację VAT-23
[link wygasł]

2. Kupując jako osoba prywatna kupujesz z VAT zagranicznym a w Polsce składasz deklarację VAT-24 - opłata stała 160 zł
tu możesz sobie wypełnić deklarację VAT-24
[link wygasł]

3. akcyzę płacisz mając samochód osobowy i ciężarowy w karoserii osobowego mającego więcej niż 2 miejsca.
akcyza zależy od pojemności i wartości rynkowej
tu możesz sobie wyliczyć akcyzę
[link wygasł]

4. opłata recyklingowa, kupując na firmę możesz skorzystać z tańszego recyklingu np. 250 zł netto a kupując prywatnie musisz zapłacić 500 zł
tu możesz zamówić tańszy recykling
[link wygasł]

to z grubsza tyle. Warto mieć księgowego i się jego w tych kwestiach poradzić. Powyższe informacje są ogólne gdyż nie zajmuję się doradztwem podatkowym

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku
    "Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda