Hatchback, Coupe lub Cabrio za 16k do jazdy do pracy i z rowerem

04 Cze 2019, 17:27

Szukam Samochodu na dojazdy do pracy. Na zakup mam 16k. Na naprawy i założenie LPG mam osobny budżet. Roczny planowany przebieg to 25k km i myślę ze przez 4 lata chcę tym autem pojeździć. Codziennie będę pokonywać 2x 40 km odcinek krajówki w drodze do pracy dlatego myślę o LPG lub ON. Co się bardziej opłaca wybrać?

Co do innych wymagań to:
- Minimum 120 koni aby móc normalnie wyprzedzać.
- Auta jakie mnie interesują to hatchback, Coupe lub Cabrio.
- Lubie przewozić rower w środku samochodu. Da radę ogarnąć to w Cabrio czy już na starcie mogę ten wariant odrzucić.

Auta na które na razie patrzyłem to:
1 Honda Civic UFO. Najbardziej mi się podoba tylko jaka wersja 1.8 benzyna czy 2.2 Diesel? Diesli jest już całkiem sporo za 18k więc myślę ze te 2k powinienem utargować. Krajowych Benzyn jest mniej a jak się jakaś fajna pojawia to znika w parę godzin i wiszą tylko takie z dużymi przebiegami.
2 Hyundai Coupe FL 2.0. Podoba mi się wygląd tego auta ale nie ma ich za dużo w ogłoszeniach.
3 Mazda 3 FL 2.0 . Mazda wygląda całkiem fajnie tylko ta rdza mnie trochę zastanawia.
Ma ktoś jakiś inny pomysł? Mieszkam 100km od granicy. Warto jechać do Niemiec za autem jak coś mi się na mobile.de spodoba?
Jumbokok
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Cze 2019, 21:13

Jumbokok napisał(a): Lubie przewozić rower w środku samochodu. Da radę ogarnąć to w Cabrio czy już na starcie mogę ten wariant odrzucić.
zależy jaki, ale na ogół nie da rady.
Jumbokok napisał(a):1 Honda Civic UFO.
nie ten budżet
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...
    Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription
    Udostępniono mi, w celu przetestowania, Volvo V90 z 2018 r. Samochód ten był w bogatej wersji wyposażenia Inscription oraz posiadał kilka istotnych dodatków. Atutem był dwulitrowy, czterocylindrowy silnik diesla, ...