Hatchback do 40tyś, małopolskie, rozsądne propozycje.

Hatchback do 40tyś, małopolskie, rozsądne propozycje.

17 Sie 2015, 13:48

Witam,
Poszukuję auta do 40 tyś w województwie małopolskim oraz jego okolicach +/- 30km, auto głównie będzie użytkowane w cyklu miejskim, głównymi atutami pojazdu ma być elektryka tzn. w pierwszym rzędzie klimatyzacja, szyby w miarę możliwości takie egzotyczne bajery jak podgrzewane fotele czy też czujniki parkowania. Nie zapominając tez o spalaniu w miarę możliwości dobrze by było gdyby nie przekraczało 10 litrów w mieście. Wstępnie podaje poniżej moje propozycje myśle że są w miarę rozsądne skupiłem sie głownie na czynnikach takich jak, salon PL, bezwypadkowość i mozliwość ewidencji przebiegu w ASO. Jestem sceptycznie nastawiony do propozycji pochodzących od naszych zachodnich sąsiadów.
Oto moje propozycje, proszę o doradzenie który wybór będzie najlepszy na co najmniej 5 lat, i wydaje mi sie że nie zostawię majątku w ASO:

-http://otomoto.pl/oferta/opel-corsa-opel-corsa-d-2013-enjoy-85-km-salon-pl-klimatyzacja-maly-przebieg-ID6y9xal.html#a1e7638613

-http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-salon-polska-ID6y6jkj.html#3d7ecbf488

-http://otomoto.pl/oferta/honda-jazz-1-2-trend-dealer-gwarancja-ID6y9mf1.html#76a2b812cd

-http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-krajowy-pierwszy-wlasciciel-oryginalny-przebieg-turbo-benzyna-ID6y7wXZ.html#76a2b812cd

-http://otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-1-2-80km-bogata-wersja-fv23-ID6y3AkD.html#edceafa3d1

Pozdrawiam :)
kurwert

Re: Hatchback do 40tyś, małopolskie, rozsądne propozycje.

17 Sie 2015, 14:47

Na pewno odpuść Skode i jej podobne auta koncernu VAG (Audi, Seat, VW), bo nie montowali w nich silników godnych polecenia
Astra konkret, ale chyba bita
Reszty aut nie da się porównać do opisanych wyżej przeze mnie, bo to zupełnie inny segment, do tego pod ich maskami silniczki z kosiarek. Na upartego można jakoś jeszcze Jazza porównać (przestrzeń wewnątrz), ale też bez przesady
Aha, i turbo w mieście dostaje po d.pie na krótkich dystansach, także think about it :D
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Sie 2015, 15:04

No to krótko mówiąc słabo z tą Astrą bo ją własnie stawiałem jako głównego oponenta dla Hondy Jazz, teraz widzę że na placu boju pozostały dwa samochody wcześniej wymieniony Jazz i Corsa i porównując je według was kto wychodzi zwycięsko z tej rywalizacji? Szkoda ze nie można znaleźć ciut lepszego auta ale bez turbo. Czy ktoś z was podrzucić poczciwe oferty własnie z tych okolic, może ktoś trafi coś lepszego ode mnie z góry dziękuje.

P.S Co do Skody zawsze myślałem ze TSI to shit bo rzeczywiscie tak jest, ale myślałem że 1.8 trzyma poziom.
kurwert

17 Sie 2015, 16:40

Właśnie 1.8 najmniej trzyma poziom :mrgreen:
Czemu jednak odrzucasz Astrę? Ogl jako auto, czy ten konkret egzemplarz? Z tą historią powypadkową tak rzuciłem, bo widać delikatne różnice, ale generalnie na czarnym ciężko to uchwycić, więc może się mylę
Co do turbo, to jeśli nie jeździsz po 20 razy dziennie odcinków po 2-3km (tzw użytkowanie kurierskie) to przy zachowaniu pewnych zasad będzie ok. Nie zmienia to jednak faktu, że turbo w mieście dostaje w kość
Corsa nie ma staru do Hondy. Gorsze wykonanie, silniki spala więcej, w środku jest mniej miejsca. Wyposażenie oraz możliwości aranżacji wnętrza też bieda
Edit: pomyśl o Focusie 1.6, Civicu 1.8, Bravo 1.4 t-jet, Megane 1.6 :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Sie 2015, 18:28

Cee'd oraz i30 też fajny wybór a w mieście nie będzie przeszkadzać nie do końca idealne prowadzenie
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Sie 2015, 19:08

Na ten moment wszystkie propozycje przedstawione przeze mnie w tym poście odpadają- niestety. Focus, Civic- nieosiągalne na ten moment w mojej okolicy,no chyba że z Niemiec ale brzydzę sie tego dotykać :). Rozważam zakup Nissana Note ale nie wiele o nim wiem, nie jest polecany, nie mam też konkretnej oferty lecz widziałem że można coś trafić w tych pieniądzach.

Dosyć ciekawa propozycja ix20 myślicie że warto rozważyć tą opcję ?
-[link wygasł]
Propozycja à propos Civica (nie jestem do konca przekonany)
-[link wygasł]
Wspomniany wcześniej Nissan Note
-[link wygasł]
Ostatnio edytowany przez kurwert, 18 Sie 2015, 20:07, edytowano w sumie 1 raz
kurwert

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Logan MCV Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...
    Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV
    Nowy Outlander PHEV nie jest tylko odmianą obecnego na rynku wariantu z silnikiem spalinowym, ani modelem demonstrującym potencjał technologii hybrydowej typu plug-in, ale kolejnym wcieleniem Nowego Outlandera – obok ...

• Re: Hatchback do 40tyś, małopolskie, rozsądne propozycje.

17 Sie 2015, 20:24

ix20 bardzo dobrze sprawdza się w mieście. Na trasy lepszy byłby 1,6, którego ma mój ojciec. Sama oferta dość ciekawa.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

18 Sie 2015, 19:44

@ref które z podanych propozycji wybralibyście ?

Dosyć ciekawa propozycja ix20 myślicie że warto rozważyć tą opcję ?
    -[link wygasł]
    Propozycja à propos Civica (nie jestem do konca przekonany)
    -[link wygasł]
    Wspomniany wcześniej Nissan Note
    -[link wygasł]
    i20
    -[link wygasł]
    Nissan Micra
    -[link wygasł]
    Honda Jazz
    -[link wygasł]
    -[link wygasł]
    Ford Focus, mało informacji
    -[link wygasł]
    Opel Astra pewnie sprowadzony od handlarza
    -[link wygasł]

Czym warto się zainteresować?
    Ostatnio edytowany przez kurwert, 18 Sie 2015, 20:07, edytowano w sumie 1 raz
    kurwert

18 Sie 2015, 19:58

Focus to wersja amerykańska i w dodatku bardzo tania

Popatrz za szarym Jazzem, Civiciem i ix20
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

19 Sie 2015, 06:49

[link wygasł]
    Ja polecam Ceed od siebie, auto 6 lat w rodzinie kupione jako powystawowe.
    Samochód na serio bezawaryjny i dość dynamiczny chociaż na początku byłem do niego sceptycznie nastawiony, jednak po czasie przekonałem się do Koreańców, to samo z Hyundaiami, naprawdę spoko samochody.
    MadMax656
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 04 2010
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Opel Astra

24 Sie 2015, 14:37

REFRESH

Potrzebuje wybrać konkretny model z tych propozycji:

-Turbo do miasta, ale może mi coś więcej powiecie
    [link wygasł]

-Propozycja z Niemiec co prawda w ogóle nie brałem pod uwagę jakichkolwiek aut od sąsiadów ale sytuacja się skomplikowała więc zamieszczam i taką opcję, nie wiem na co tutaj w tym przypadku uważać, bo tak naprawdę auto od handlarzy, przebieg pewnie do negocjacji, cenowo wyglądają ok, czym sie kierować?
    [link wygasł]

Tutaj chyba też z niemiec [link wygasł]

Co prawda oba niby bezwypadkowe z nr. VIN.

Chyba dla mnie najrozsądniejsza propozycja ale wybór nie zależy ode mnie.
    [link wygasł]
    kurwert

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009