Hatchback za około 20-25 tysięcy?

12 Paź 2018, 21:11

Witam.
W najbliższym czasie zamierzam zmienić samochód i trochę brakuje mi pomysłu co wybrać. Ma to być hatchback, silnik benzynowy, rocznik najlepiej 2010+. Jeżdżę głównie po mieście ale czasem jakaś trasa też się zdarzy. Fajnie by było aby eksploatacja nie rujnowała portfela, zarówno pod względem spalania jak i kosztów ewentualnych napraw

Przeglądając różne oferty jak do tej pory najbardziej podobały mi się (głównie wizualnie, nie jestem specjalistą samochodowym więc nie mam rozeznania w jakości silników itp):

Renault Megane III
Mazda 3
Ford Fiesta Mk 7
Renault Clio IV
Seat Ibiza IV
A ostatnio bardzo spodobała mi się Kia Rio III. Ładna sylwetka, sporo miejsca w środku, spalanie podobno niskie.
Mam trochę obaw co do Fiesty i Clio, bardzo dużo małych silniczków typu 0.9, 1.0 czy 1.2 + turbo. Czy nie są to zbyt wyżyłowane jednostki? Jak z trwałością?

Przesiadam się ze starej skody więc skok będzie i tak ogromny ale chciałbym coś na lata z czego będę zadowolony.
Co byście polecili? Może jakieś inne typy? Raczej z góry odrzucam Golfa czy Polo, po prostu nie podobają mi się.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 25

13 Paź 2018, 19:58

Ibiza 1.6 105km
Leon 2 1.6 102km
Focus 2 1.6 100km
ostatecznie mazda 3 1.6
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2018, 11:22

Czyli tej Kia Rio raczej byś nie polecał?
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 25

14 Paź 2018, 11:24

Od siebie nie. Polecam zawsze to co mialem sam lub moi znajomi
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusy podatne na tuning
    Coupé LC i RC, limuzyny IS i LS, crossovery UX i NX czy nawet hatchback CT – samochody Lexusa wyróżniają się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą dodać im jeszcze więcej pikanterii, tunerzy mają ...