Hatchback za około 20-25 tysięcy?

Hatchback za około 20-25 tysięcy?

12 Paź 2018, 22:11

Witam.
W najbliższym czasie zamierzam zmienić samochód i trochę brakuje mi pomysłu co wybrać. Ma to być hatchback, silnik benzynowy, rocznik najlepiej 2010+. Jeżdżę głównie po mieście ale czasem jakaś trasa też się zdarzy. Fajnie by było aby eksploatacja nie rujnowała portfela, zarówno pod względem spalania jak i kosztów ewentualnych napraw

Przeglądając różne oferty jak do tej pory najbardziej podobały mi się (głównie wizualnie, nie jestem specjalistą samochodowym więc nie mam rozeznania w jakości silników itp):

Renault Megane III
Mazda 3
Ford Fiesta Mk 7
Renault Clio IV
Seat Ibiza IV
A ostatnio bardzo spodobała mi się Kia Rio III. Ładna sylwetka, sporo miejsca w środku, spalanie podobno niskie.
Mam trochę obaw co do Fiesty i Clio, bardzo dużo małych silniczków typu 0.9, 1.0 czy 1.2 + turbo. Czy nie są to zbyt wyżyłowane jednostki? Jak z trwałością?

Przesiadam się ze starej skody więc skok będzie i tak ogromny ale chciałbym coś na lata z czego będę zadowolony.
Co byście polecili? Może jakieś inne typy? Raczej z góry odrzucam Golfa czy Polo, po prostu nie podobają mi się.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Kalder
Nowicjusz

Re: Hatchback za około 20-25 tysięcy?

13 Paź 2018, 20:58

Ibiza 1.6 105km
Leon 2 1.6 102km
Focus 2 1.6 100km
ostatecznie mazda 3 1.6
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2018, 12:22

Czyli tej Kia Rio raczej byś nie polecał?
Kalder
Nowicjusz

14 Paź 2018, 12:24

Od siebie nie. Polecam zawsze to co mialem sam lub moi znajomi
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
    Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

•