Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata

Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata

26 Lut 2014, 18:06

Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego.

Image

Test podczas którego samochód osiągnął tak zawrotną prędkość został wykonany w amerykańskim Kennedy Space Center na pasie do lądowania wahadłowców. Za kierownicą Hennessey Venom GT usiadł Brian Smith, dyrektor Miller Motorsports Park.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Rekord nie zostanie jednak uznany przez Guinnessa. Jedna z zasad która nie została spełniona to to że samochód powinien pojechać w obu kierunkach. Niestety NASA, która na potrzeby tego rekordu udostępniła swój pas startowy w Kennedy Space Center, nie zgodziła się na drugi przejazd.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6788
Zdjęcia: 3346
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
    Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...
    Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI
    Koniec świata odwołany. Czas na zabawę! W wielu krajach Ameryki Środkowej, takich jak Meksyk czy Gwatemala, 21 grudnia 2012 odbyły się huczne uroczystości na powitanie nowej ery. Data pochodzi ze źródeł historycznych ...

  •