Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata

Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata

26 Lut 2014, 18:06

Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego.

Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata

Test podczas którego samochód osiągnął tak zawrotną prędkość został wykonany w amerykańskim Kennedy Space Center na pasie do lądowania wahadłowców. Za kierownicą Hennessey Venom GT usiadł Brian Smith, dyrektor Miller Motorsports Park.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Rekord nie zostanie jednak uznany przez Guinnessa. Jedna z zasad która nie została spełniona to to że samochód powinien pojechać w obu kierunkach. Niestety NASA, która na potrzeby tego rekordu udostępniła swój pas startowy w Kennedy Space Center, nie zgodziła się na drugi przejazd.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6817
Zdjęcia: 3348
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Klasyki Audi na Goodwood Festival of Speed Klasyki Audi na Goodwood Festival of Speed
    Na linii startowej tegorocznego Goodwood Festival of Speed, który w dniach od 4 do 7 lipca odbędzie się w południowej Anglii, Audi Tradition wystawi trzy historyczne samochody. Do angielskiej Mekki miłośników ...
    Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe
    Hyundai ujawnia szkice koncepcyjnego modelu HND-9 - sportowego samochodu typu luksusowe coupe. HND-9 jest przykładem stylistyki luksusowego coupe nowej generacji. Nowy Hyundai zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych ...

  •