Homologacja holenderskiego gazu

homologacja holenderskiego gazu

15 Lut 2014, 18:18

Witam. Mam okazje kupic opla astre 2 z holenderska fabryczna instalacja lpg. Problem w tym ze w dowodzie ma ona wbita tylko benzyne. Wlasciciel tak jezdzi od 3 lat i nie widzi w tym problemu. Co teraz trzeba bedzie zrobic aby bylo prawnie wszytsko ok? Wystarczy sama homologacja butli? Czy trzeba bedzie zmieniac butle? Jakie koszty takiej przyjemnosci? Dodam jeszcze ze w starych holenderskich papierach samochód ma wbity gaz w dowód. Jak sprawa bedzie wygladala przy rejestracji? No i czy holenderskie instalacje sa dobre? Dzieki za odp.
Patryk399
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: homologacja holenderskiego gazu

15 Lut 2014, 19:53

Patryk399 napisał(a): Jak sprawa bedzie wygladala przy rejestracji?
Jezeli w aktualnym DR z Holandii nie ma wpisu "GAZ" to niestety ale cała procedura od poczatku tzn.
1/F-ra montazu..
2/Świadectwo homo montazu
3/Ponowny odbiór tech.zbiornika gazu przez insp.TDT
Nie bardzo kumam o co biega z tymi starymi dokumentami z Holandii i wpisem "Gaz"
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Lut 2014, 20:45

Samochód jest w Polsce od 3 lat i u nas ma wbita tylko benzyne. Jesli o to chodzi
Patryk399
Nowicjusz

15 Lut 2014, 20:53

Patryk399 napisał(a):Samochód jest w Polsce od 3 lat i u nas ma wbita tylko benzyne. Jesli o to chodzi
Cos mi tu zle pachnie...Jak ten pojazd przechodzi przeglądy techniczne.A moze własciciel dostarcza do SKP tylko DR ... :?: Czy ten facio jest pierwszym wlascicielem w Polsce.. :?:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

15 Lut 2014, 21:09

Wlasnie cos tu jest nie tak. Mowil ze przy przegladzie nie zwracali na to uwagi albo po prostu daje w lape aby tylko podbic. Orientujecie sie co trzeba bedzie zrobic aby wszytsko bylo legalnie?
Patryk399
Nowicjusz

15 Lut 2014, 21:37

Patryk399 napisał(a):Orientujecie sie co trzeba bedzie zrobic aby wszytsko bylo legalnie?
Przeciez napisałem Ci w 1 poście jakie dokumenty musisz przedstawić w WK zeby uzyskac adnotację w DR"GAZ"... :!:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...
    Światowa premiera Volkswagena cross up! Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...

• Re: homologacja holenderskiego gazu

19 Lut 2014, 15:41

Nie da się zrobić tego legalnie. Wydział komunikacji będzie twierdził że instalacja została zamontowana w polsce gdyz niebyło jej podczas pierwszej rejestracji i poprosi o dokumenty które są wystawiane po montazu przez warsztat w polsce. Na ta instalację nikt legalnie dokumentów nie wystawi.
    Migaz
    Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
    Auto: Mercedes
    Silnik: m104
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1994

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG