Honda civic 6 1.4/1.6 pomoc w wyborze, informacje o nim

03 Paź 2021, 18:51

Siema.
Stoję powoli przed wyborem auta na pierwszy samochód dla świeżego kierowcy. Kilka wyborów mam ale chyba najciekawsze jakie narazie mam w głowie to właśnie civic 6. Myślę że budżet bez ubezpieczenia i najlepiej żeby się w nim zamknąć przy samym zakupie to 7k złotych. W oczy wpadł mi akurat ten civic.
[link do Olx wygasł]
Może ktoś go przeglądał, albo coś by o nim mógł powiedzieć. Wiadomo że opcja 1.4 też jest dobrą opcją. Auto ma służyć do jazdy do szkoły, czy pojeżdżenia z ziomalami, bez żadnych wariacji.
Jak ze spalaniem w civicu, kosztami utrzymania i czy w ogóle warto szukać civica na pierwszy samochód. Chętnie pooglądam oferty innych, a może ktoś jakąś inną furke poleci.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Marceli3105
Nowicjusz

03 Paź 2021, 18:57

Pytasz o koszty utrzymania, a wrzucasz auto za 7k z 1997 roku już "porobione" - czyli na samym starcie jesteś w plecy z kasą :roll:
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Paź 2021, 19:03

Ja za to jestem ciekaw czy jak jest za oknem 20+ stopni i ten stożek w środku obok gorącego silnika czy wtedy też auto wygeneruje 140 koni :D
Jeremias
Początkujący

03 Paź 2021, 19:05

Dobra przyznam że akurat link który dałem to słaby pomysł, ale jak wygląda sytuacja w ,,zadbanym" 1.4 i jak z ceną takiej perełki.
Marceli3105
Nowicjusz

04 Paź 2021, 07:54

A mogę wiedzieć czemu uparłeś się na ten model civica? Bierzesz pod uwagę jakieś inne marki i modele? Taki civic często jest hybrydą, bo oprócz beny lubi sobie spalić sporo oleju. Dużo egzemplarzy będzie zajechanych. Jak szukasz perełki, to jeszcze długo nie kupisz auta :D
hoderi145
Początkujący

Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 140km
Rok produkcji: 2010

04 Paź 2021, 07:59

Dużo osób poleceło mi 6 gena na pierwsze auto. Mało awaryjne, mały kompakt, odpowiednia moc. Wiadomo otwarty jestem na propozycje jak ktoś coś podrzuci i porozglądam sie wtedy
Marceli3105
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Które hybrydy są najtańsze w zakupie i eksploatacji?
    Amerykański portal analityczny Kelley Blue Book sprawdził, które samochody hybrydowe są najtańsze w zakupie i użytkowaniu przez kolejne 5 lat. Pierwsze trzy miejsca w tej kategorii zajęły Toyota Corolla Hybrid, Prius ...

• 04 Paź 2021, 08:18

Zacytuję sprzedającego

Civic sprzedaje ponieważ już czas kupować coś nowszego:)

Świetnym wyjściem byłoby przejście od razu do tego etapu.
    W ogóle to niby laleczka, włożona masa kasy, wyposażona we wszystko czego hondziarzowi potrzeba i w budżecie dla prawdziwego hondziarza a ma ponad 5k wyświetleń

wolałbym chyba już nawet a3 poszukać, przynajmniej nie będzie wstydu jeździć
    franccc
    Zaawansowany

Przebieg/rok: >50tys. km

04 Paź 2021, 08:40

To było dobre auto na początek, ale jakieś 10 lat temu. Jak chodziłem do technikum to się chorowało na takie autka... Teraz to w większości kible bez progów i z bańką oleju w bagażniku.

Też bym wolał iść w stronę A3/Golfa, drogie są ale moim zdaniem to lepsza opcja. Może jakaś Octavia, Astra.

Poleciłbym Focusa 2, ale za mały budżet.
    galakty
    Forumowicz VIP

04 Paź 2021, 11:22

Jak wyżej, poza tym bardzo ciekawi mnie lista tych modyfikacji względem ceny ostatecznej. Takie "laleczki" omijałbym szerokim łukiem. Ciekawe też to malowanie całego samochodu.

Zapamiętajmy, że naprawdę dobre samochodu w tym niższym budżecie do 20 tyś schodzą zawsze w 1/2 dni.
    Gość114260

04 Paź 2021, 11:46

quel napisał(a):Zapamiętajmy, że naprawdę dobre samochodu w tym niższym budżecie do 20 tyś schodzą zawsze w 1/2 dni.

Albo w ogóle nie pojawiają się w ogłoszeniach, bo idą po znajomych / rodzinie :ok:
    galakty
    Forumowicz VIP

04 Paź 2021, 13:30

Czyli załóżmy a3. Warto w tym budżecie szukac 8p w benzynce czy lepiej dieselek. Wiadomo auto do miasta dom-szkoła-dom. Na co zwrócic uwage i czym się kierować
    Marceli3105
    Nowicjusz

04 Paź 2021, 13:57

jakie 8p za 7 tysięcy?
    franccc
    Zaawansowany

Przebieg/rok: >50tys. km

04 Paź 2021, 14:00

W przypadku audi, bmw czy mercedesa możemy troche więcej wrzucić w auto jeśli rzeczywiście ma to sens i mam opcje sprowadzenia z niemiec takiego auta. Jak wygląda to wtedy
    Marceli3105
    Nowicjusz

04 Paź 2021, 14:25

Marceli3105 napisał(a):mam opcje sprowadzenia z niemiec takiego auta. Jak wygląda to wtedy

Po powodzi z tego roku? :naughty:
    galakty
    Forumowicz VIP

04 Paź 2021, 14:31

Amfibii nie szukam raczej, chociaż mogłaby by być przydatna. Nie boje sie raczej o stan aut bo wiem ze wtedy było by sprawdzone, ale czy jest jakikolwiek sens bo opłaty podobno spore, a auta nie wiem jak sie różnią ceną w stosunku do polski
    Marceli3105
    Nowicjusz