Honda civic - Badanie Techniczne samochodu a awaria

16 Kwi 2009, 11:31

Kilka dni temu byłem na badaniu technicznym swoim samochodem (honda civic) i osoba sprawdzająca stan techniczny samochodu zapewniła mnie że jest sprawny. Jednak po kilku dniach jazdy okazało się, że urwało sworzeń lewego przedniego wahacza. Jednak to nie koniec przygód. Po dwóch dniach urwało sworzeń wahacza przedniego prawego tylko już w czasie jazdy i straty są większe ponieważ wyrwało także półośkę. Moje pytanie, czy na takim badaniu technicznym można ustalic taką usterkę zawieszenia? I czy owa SKP ponosi jakąś odpowiedzialnośc za nienależyte wykonanie usługi, bo chyba tak mogę sądzic.
Dziękuję za pomoc :roll:
hose
Nowicjusz
 
Posty: 1

16 Kwi 2009, 19:50

Jezeli badanie było by robione na poważnie to powinno wyjść że sworznie do wymiany u mnie tak było i odrazu pojechałem wymienic. Ale co do tego czy możesz ich oskarżac to raczej nie bo odrazu Ci powiedzą że auto było sprawne jak było na badaniu a po badaniu mogłeś uszkodzic auto wjeżdzajac w dziure na zakrecie czy cos w tym stylu na pewno im nie udowodnisz że na badaniu auto miał do wymiany sworznie a oni tego nie wykryli.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...
    Opel Omega - samochód do driftu
    Omega to konstrukcja zbliżona do Sierry – rodzinny samochód z napędem na tył. Auto powstało w dwóch generacjach, a ostatnia (produkowana w latach 1994 – 2003) dobrze nadaje się na pierwsze treningi ...