Honda Civic nie odpala

08 Lut 2018, 13:42

Witam. Niedawno zakupiłem Hondę civic 5 1.3 16v i odrazu mam z nią problemy. Najpierw zepsuła mi się kostka stacyjki wymieniłem ja samochód normalnie odpall po czym zgasł podczas jazdy gdy zajeciałem na stacje. Zatankowalem go ale akumulator juz nie chciał zakręcić wiec odpaliłem go z popychu. Pojeździlem nim trochę żeby się naładować, ale niestety ponownie musiałem go uruchamiac z popycha. Kilka dni później odpaliłem go z kabli. Pojeździlem trochę, gdy go zgadałem odpalił normalnie. Chwile później podczas jazdy zgasly mi światła i kontrolki . Zaraz znowu się zapalimy. I tak już było w kolko akumulacji w czasie jazdy kilka razy jakby padł i się znowu naładowal. Kiedy później wracałem od dziewczyny zgasł mi w czasie jazdy. Bez żadnego dźwięku. Poprostu stracił moc i gdy się zatrzymałem zgasł. Myślałem że gaz się skończył wiec wczoraj go zatankowalem i próbowałem odpalić z kabli. Wcześniej aku był całkiem padnięty, ale po chwili wszystkie kontrolki zaczęły normalnie swiecic wiec akumulator normalnie dostawał prąd jednak po przekreceniu kliczyła nic się nie dzieje tylko kontrolki od aku i oleju przygasa. Z popychu tez nie zapalił. Może mi ktoś napisać co mam najpierw sprawdzić i jaka może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
Borek95
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 04 03 2014
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Honda civic v
Silnik: 1.3 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • 09 Lut 2018, 09:47

    W pierwszej kolejności musisz sprawdzić napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku i następnie napięcie ładowania na wolnych obrotach. Tu trzeba wyeliminować niesprawność akumulatora i alternatora żeby można było dalej szukać przyczyny.

    Czy na benzynie też tak się dzieje że silnik gaśnie podczas jazdy?
    Czy masz jakieś dodatkowe zabezpieczenie które może np. odcinać zapłon?

    Borek95 napisał(a):po przekreceniu kliczyła nic się nie dzieje tylko kontrolki od aku i oleju przygasa. Z popychu tez nie zapalił. Może mi ktoś napisać co mam najpierw sprawdzić i jaka może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
    Rozrusznik kręcił? Sprawdź najpierw napięcie na akumulatorze jak napisałem na początku i daj nam tu znać.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego
      W miniony weekend w malowniczych okolicach Poznania odbył się II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego. Wraz z klasykami do rywalizacji stanęły hybrydowe Toyoty Auris TS Kombi Freestyle, których załogi ...
      Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
      Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...