Honda Civic VII Type R - Alarm pod oryginalny pilot ?

20 Kwi 2017, 13:00

Witam,
Mam pytanie mianowicie czy jest możliwość dołożenia alarmu do Civic'a VII gen. tak aby obsługiwać go z oryginalnego pilota Hondy ? Jeśli tak to czego mam szukać i ew. kto by się mógł tego podjąć ?
Tutaj zdjęcie owego pilota: https://s20.postimg.org/ko4t16qu5/image.jpg?noredir=1

Dzięki z góry za odpowiedzi.
robsik666
Nowicjusz

Auto: nie mam

21 Kwi 2017, 12:57

Musisz szukać alarmu bez pilota obsługującego szynę CAN - BUS. Wtedy taki alarm podłączasz do tej magistrali dwoma przewodami (zawsze masz instrukcję montażu). Są też takie że jak je odpowiednio podłączysz to same wyszukują i ustawiają oprogramowanie odpowiednie dla modelu samochodu w którym są podłączone.

Do takiego alarmu możesz później podłączyć analogowe urządzenia zewnętrzne np. czujnik ruchu, czujnik wstrząsowy, czujnik przechyłu, powiadomienia radiowe lub GSM. Wszystko to zależy od centralki dlatego warto zwrócić na nią uwagę i sprawdzić jakie sygnały analogowe obsługuje.

Jak się na tym nie znasz to podjedź tam gdzie montują alarmy i zapytaj o taką konfigurację myślę, że każdy będzie w stanie ci coś zaproponować :)

Tak jeszcze patrzę i ty masz model 2001 - 2006, a w nim chyba nie ma CAN i trzeba założyć zwykły analogowy alarm bezpilotowy taki żeby miał możliwość włączania i wyłączania sygnałem z centralnego zamka.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

KONKURS WAKACYJNY 2021 - Mamy dla Was karty podarunkowe Allegro
    Konkurs wakacyjny 2021 dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 1 września włącznie). Mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro! Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, ...
    Fotoradary połączone w jedną sieć - tak będzie w Polsce!
    Nowy system ma działać błyskawicznie - kierowca dostanie mandat już po kilku godzinach od przekroczenia prędkości, a dzięki dużej liczbie radarów, piraci drogowi poniosą karę za niemal każde przekroczenie prędkości ...

•